מגזין קנאביס נמחק מפייסבוק

לאחר שלוש שנות פעילות הודיעה אמש פייסבוק על מחיקתו של הדף 'קנאביס'. לפני ארבעה חודשים חסמה פייסבוק פרסום קישורים מאתר המגזין, וכעת נראה שהוחלט לנקוט בפתרון הסופי. תנו לייק לדף החדש ועזרו להפיץ את הבשורה.

לאחר שלוש שנות פעילות הודיעה אמש (ה') מערכת פייסבוק על מחיקתו של דף הפייסבוק הפופולרי 'קנאביס'. הדף, ששייך כמובן למגזין קנאביס ומהווה מוקד קהילת תומכי הקנאביס והלגליזציה בישראל, הוסר ללא אזהרה מוקדמת אתמול בשעה 21:00 לערך וללא פרטים נוספים. בינתיים נפתח דף חדש (כאן).

מגזין קנאביס נמחק מפייסבוק
"הסרנו את הפוסט שלהלן מאחר והוא אינו עומד בתנאי קהילת פייסבוק"

מחיקת דף הפייסבוק באה כאמור כארבעה חודשים לאחר שפייסבוק כבר חסמו כל אפשרות לפרסום קישורים מאתר מגזין קנאביס. לאחר חודשים של נסיונות להבין מדוע נחסמו הקישורים מסרה השבוע נציגת פייסבוק כי הקישורים נחסמו בגלל מבנה ה-URL של האתר – שכתוב בעברית (קנאביס.com) – וזאת על אף שבמשך שלוש השנים הקודמות הקישורים עבדו ללא כל תקלה.

קונספירציה?

ביום בו נמחק הדף לא פורסמו תמונות או כתבות חריגות כלשהן ולא נעשתה כל עבירה על תנאי השימוש של פייסבוק. כאמור, מעולם לא נתקבלה כל אזהרה מוקדמת על תוכן לא נאות כזה או אחר.

מועד החסימה, יום ה' לאחר שעות העבודה, מנע כל נסיון להשיג תגובה רשמית של נציגות פייסבוק בישראל ופניות לגורמים ישראליים ואחרים בפייסבוק העולמית עלו בתוהו.

כעת, משהוסר הדף כליל, לא יכולנו שלא להניח שמדובר בהחרפת הצעדים שכבר ננקטו קודם לכן, וקשה שלא לתהות על עצם הסיבה בעקבותיה הוחלט לעשות זאת. על כן, ועד להודעה חדשה, אנו נאלצים לקבוע כי מדובר לכאורה בצנזורה מהסוג האנטי-דמוקרטי ביותר!

פייסבוק לא לבד

מלבד עצם המאבק ללגליזציה ולהפסקת רדיפת צרכני הקנאביס, המגזין נאלץ להמודד עם קשיים דומים לאלו שהטילה כעת חברת פייסבוק. חברת גוגל אף היא מקשה ואינה מוכנה לאפשר פרסום באתר וכנ"ל לגבי חברות פרסום ישראליות שונות.

כזכור, לפני מספר חודשים פורסם כי חברת 'פלאפון' חוסמת גישה לאתר מגזין קנאביס משירותי ה-Wifi שלה (כאן אצלנו וגם ב'הארץ'), וכך גם חברות 'אגד' ו'קווים', קופות חולים 'כללית' ו'מכבי', עיריות תל אביב וחיפה ועוד ועוד!

דף חדש

לא נוותר! בינתיים החלטנו לפתוח דף חדש (כאן) שיהיה הדף הראשי עד שיוחזר (בתקווה) הדף המקורי.

*** עדכון ***
כעבור 4 ימים החזירה פייסבוק את הדף המקורי של מגזין קנאביס. פרטים כאן.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט