לראשונה: רוב הישראלים בעד אי הפללת צרכני הקנאביס

לראשונה בישראל נרשם רוב בציבור התומך בהפסקת הפללת צרכני הקנאביס בישראל. סקר שנערך על ידי מכון ‘שריד’ עבור חדשות 10 מצא כי 61% מהישראלים תומכים בדה קרימינליזציה. עוד נמצא כי הציבור מודע לכך שקנאביס מסוכן פחות מאלכוהול וסיגריות.

בתום שידור הפרק הרביעי והאחרון של “העשב של השכן“, סדרת כתבות התחקיר המדוברת של כתב חדשות 10 אבי עמית, פורסמו תוצאותיו של סקר שנערך על ידי מכון הסקרים המוערך ‘שריד’.

על פי תוצאות הסקר, ולראשונה בישראל, רוב מוחלט של הציבור הביע תמיכה בהפסקת הפללת צרכני הקנאביס.

על פי התוצאות, 61% מהישראלים חושבים שצריכת קנאביס אינה צריכה להיחשב עבירה פלילית, בעוד 39% חושבים שכן:

סקר קנאביס חדשות 10 מכון שריד
האם צריכת קנאביס צריכה להיחשב עבירה פלילית?

מתוצאות הסקר נראה עוד כי ישנה עלייה משמעותית במודעות הציבור בנוגע לנזקי הקנאביס הנמוכים יחסית לנזקי הסיגריות והאלכוהול. על פי התוצאות, 7% מהציבור חושבים שקנאביס הוא הסם המסוכן ביותר, בעוד 17% חשבו שסיגריות הן המסוכנות ביותר. 31% חשבו, בצדק, שאלכוהול הוא המסוכן מכולם. 39% חשבו שכולם מסוכנים באותה מידה.

סקר קנאביס חדשות 10 מכון שריד
איזה סם הוא המסוכן ביותר?

הסקר האחרון בנושא זה פורסם באתר Mako בתחילת השנה (2014) והופק על ידי מכון ‘פאנלס פוליטיקס’ ובו נמצא כי 55% מהציבור מתנגדים להתרת שימוש אישי בקנאביס בעוד 33% תומכים. בסקר של מכון ‘מדגם’ שפורסם בחודש נובמבר 2013 נמצא כי 65% מתנגדים ללגליזציה ו-55% חושבים שהמשטרה צריכה להמשיך לאכוף שימוש אישי. בשנת 2001 נמצא כי 80% מתנגדים להתרת השימוש במריחואנה.

בארה”ב מצא בחודש אוקטובר 2013 סקר ‘גאלופ’, כי 58% מהאמריקנים תומכים בלגליזציה מלאה של קנאביס.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר