לראשונה: ספורטאים רשאים לעשן קנאביס באולימפיאדה

החלטה תקדימית של הועד האולימפי: ספורטאים המשתתפים באולימפיאדה לא יוכשלו בבדיקות סמים לפני תחרויות גם אם בדמם נמצאו שרידי THC, החומר הפעיל בקנאביס. בשנים האחרונות הושעו ספורטאים רבים בגלל שימוש במריחואנה, כולל שיאן השחייה מייקל פלפס.

https://www.facebook.com/NowThisWeed/videos/1062898290459302

הסוכנות העולמית נגד סמים בספורט (WADA), האחראית מטעם הועד האולימפי לקבוע קריטריונים הנוגעים לסוגי סמים ולאיסור על שימוש בהם במסגרות ספורטיביות תחרותיות, קבעה כי מעתה ספורטאים שבדמם יימצא אחוז THC נמוך לא יוכשלו בבדיקות סמים לקראת תחרויות באולימפיאדה.

עד השינוי החדש בקריטריון ספורטאים במסגרות אולימפיות שבדמם נמצאו שרידי THC, אפילו אם בכמות נמוכה, עמדו בסכנת השעייה מיידית מהתחרות ואף סיכנו את המשך הקריירה הספורטיבית שלהם.

בין הספורטאים המפורסמים שנפגעו מהשלכותיו של החוק הישן ניתן למנות את השחיין האמריקני מייקל פלפס (Michael Phelps) שהורחק ממסגרת תחרותית ב-2009, את לוחם הג’ודו האמריקני ניק דלפופולו (Nick Delpopolo) שהורחק מאולימפיאדת לונדון ב-2012, גולש הסנובורד הקנדי רוס רבגליאטי (Ross Rebagliati) שהושעה זמנית לאחר אולימפיאדת 1998 ועוד ספורטאים רבים ממגוון ענפי ספורט אחרים.

מייקל פלפס עם הבונג
מייקל פלפס והבאנג – השעייה ל-3 חודשים בגלל תמונה

שינוי הקריטריונים עליו הכריז הארגון קובע כי רף ה-THC המותר בדם יעלה פי 10 – מרף של 15 ננוגרם THC למיליליטר דם, לרף חדש של 150 ננוגרם למ”ל.

“לאחר בדיקה שערכנו נמצא שברבים מהמקרים הזיהוי בבדיקה מתבצע גם אם הצריכה בפועל לא נעשתה לפני התחרות או אפילו באותו היום,” מסר דובר הארגון, בן ניקולס (Ben Nichols), בראיון שנערך עמו. “הסף החדש שנקבע נועד להבטיח שזיהוי יתבצע רק במקרה של צריכה בעת התחרות, ולא בימים או בשבועות שלפניה.”

ג’וינט בלילה שלפני

משמעות הקריטריון החדש היא שספורטאים המשתתפים באולימפיאדה הנערכת החודש בריו, ברזיל, רשאים למעשה לעשן קנאביס במידה סבירה אפילו בלילה שלפני התחרות ועדיין להמשיך להתחרות כרגיל.

למרות השינוי המבורך במדיניות, החוק היבש של הארגון עדיין מגדיר את הקנאביס בתור “סם אסור לשימוש במסגרת ספורטיבית” והוא נמצא ברשימת החומרים האסורים לקראת האולימפיאדה הקרובה.

כמובן שהחלטת הארגון אינה מתירה את החזקת הקנאביס. משמעותה בפועל היא שספורטאים המשתתפים במשחקים האולימפיים יוכלו לעשן קנאביס כמעט בכל זמן מלבד בשעות הבודדות שלפני התחרויות עצמן.

ראו עוד:
“80% ב-NBA מעשנים מריחואנה”
‘היי’ של ריצה – כמו מריחואנה
“הסטלן המהיר בעולם”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר