לראשונה סוכן סמוי ב’טלגראס’: 23 סוחרים נעצרו הלילה

“לדעתי ניתנה מכה קשה ביותר לטלגראס,” אומר הבוקר קצין משטרה שהפעיל סוכן סמוי שהוחדר לראשונה למערכת ‘טלגראס’ – המערכת למסחר סמים באפליקציית טלגרם. 23 סוחרים נעצרו הלילה לאחר פעילות כוחות האכיפה. צו איסור פרסום חלקי הוטל.

אחרי כמעט חצי שנה של פעילות די שוטפת נעצרו הלילה 23 סוחרים במערכת ‘טלגראס‘ – המאפשרת מסחר חופשי למדי בעזרת אפליקציית המסרים האנונימית ‘טלגרם’.

על פי דיווח המשטרה לראשונה הצליחו כוחות האכיפה להכניס סוכן סמוי למערכת ולעצור כמות נכבדה של חשודים בסחר לא חוקי בקנאביס וחומרים אחרים.

בדיווח, שנשא את הכותרת “סוכן הטלגראס”, נמסר עוד כי “23 סוחרי סמים נעצרו לפנות בוקר במסגרת הפעלת סוכן סמוי שהוחדר בקרבם של סוחרי סמים שפעלו בירושלים וביישובים סמוכים.”

נתפס בטלגראס
שקית קנאביס שנתפסה במסגרת מבצע המעצרים

“לראשונה הפעילה משטרת ישראל סוכן סמוי שפעל גם באמצעות אפליקציית מסרים מידיים המכונה ‘טלגראס’ והפליל סוחרי סמים שהפיצו, מכרו וסחרו בסמים באמצעותה,” דווח עוד.

“אין ספק שפעילות הסוכן הסמוי ומעצר החשודים תימנע באופן מיידי וישיר פגיעה באזרחים חפים מפשע ויגביר את כושר ההרתעה של המשטרה גם במדיה החברתית, בה פעילים צעירים ובני נוער בדגש בתקופת הקיץ,” מסרה המשטרה.

*** עדכון: מנהלי טלגראס מגיבים לדיווח כאן.

שקית עם חומרים אסורים שנתפסה
שקית עם חומרים אסורים שנתפסה

23 החשודים שנעצרו הם תושבי ירושלים, בית שמש, מבשרת ציון, מעלה אדומים, שחלקם על פי הדיווח שייכים לרובד עברייני משפיע ומוגדרים כיעדי משטרת ירושלים.

“התוכנה החלה להיות נפוצה יותר ויותר בקרב סוחרי הסמים בשל מאפייניה שאינם מותירים אפשרות לכאורה לעקוב ולאתר את חבריה,” מסרה המשטרה. “במסגרת זו נחשף עולם שלם שבו מוצעים למכירה סמים לכל דורש שבו כל סוחר הציג את ‘מרכולתו’ בפני חברי הקבוצה תוך ציון המחירים. הסוכן שהיה צריך לעבור ‘ועדת קבלה’ על מנת להיכנס כחבר בקבוצה, הצליח לרכוש את אמונם ולבצע מספר רב של קניות סמים דרכם.”

הלילה עשרות שוטרים ולוחמי מג”ב ביצעו גל מעצרים נרחב ופשטו על בתי החשודים בו זמנית כשבידיהם צווי חיפוש ומעצר, ביצעו חיפושים ממוקדים ועצרו 23 חשודים, בהם קטין כבן 17 שהיה פעיל מרכזי במכירה באמצעות ה’טלגראס’.

שקיות סמים
שקיות חומרים אסורים שנתפסו במסגרת מבצע המעצרים

“שלב המעצרים הינו פועל יוצא של פעילות מורכבת, יצירתית ומאומצת שנמשכה כ-5 חודשים בה הוחדר סוכן סמוי לקרבם של עבריינים סוחרי סמים,” נמסר עוד מהמשטרה. “במהלך חודשי הפעלתו של הסוכן שבוצע תוך הכוונה, פיקוח וליווי צמוד של מפעיליו ביחידה המרכזית, ביצע עשרות עסקאות מתועדות של רכישת סמים מסוגים שונים תוך איסוף ראיות מפלילות כנגד החשודים. בין היתר רכש הסוכן סמים מסוג חשיש, קוקאין, גראס, אקסטזי, הידרו,MDMA, LSD בשווי כולל של מאות אלפי שקלים.”

רנ”ג א’, מפעיל הסוכן ביחידה המרכזית של משטרת ירושלים, מסר כי “כשנכנסו לטלגראס ראינו עולם ומלואו. כל מיני סוחרי סמים שמציעים את מרכולתם, הם שולחים תמונות של סוגי הסמים, מחירים. בוצעו עשרות עסקאות סמים בשווי עשרות אלפי שקלים שנרכשו על ידי הסוכן.”

“בעקבות חשיפת הסוכן ומעצר הסוחרים יביאו לצמצום הסחר בסמים באזור ירושלים ובית שמש, במיוחד לסוחרים באמצעות טלגראס – ששם לדעתי ניתנה מכה קשה ביותר,” הוסיף.

צו איסור פרסום האוסר פרסום כל פרט העלול לזהות את הסוכן הוטל לתקופה של 7 ימים.

ג'וינטים שנתפסו במעצר טלגראס
ג’וינטים שנתפסו במסגרת מבצע המעצרים
אחד העצורים בפרשה
אחד העצורים בפרשה
אחד העצורים בפרשה
אחד העצורים בפרשה
שקית קנאביס שנתפסה
שקית קנאביס שנתפסה

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר