ליצמן מאשר: רופאים יספקו קנאביס בבתי מרקחת

לראשונה מאז נכנס שוב לתפקידו כ(סגן) שר הבריאות התייחס הבוקר יעקב ליצמן לנושא הקנאביס הרפואי והודיע רשמית כי רופאים יורשו לספק קנאביס רפואי, שיחולק בבתי מרקחת. מכרז חדש למגדלי קנאביס נוספים יפורסם בקרוב.

לפני כחודש קבע בג”צ כי על המדינה להסדיר את ענף הקנאביס הרפואי בתוך 60 יום. הבוקר, במהלך דיון בועדת הסמים של הכנסת, התייחס לראשונה סגן השר יעקב ליצמן (השר בפועל) לנושא ואישר את הדיווחים מהשבועות האחרונים.

יעקב ליצמן
יעקב ליצמן: “רופאים יחלקו קנאביס רפואי”

ארבעה חודשים מאז נכנס לתפקידו, הודיע הבוקר ליצמן כי הקנאביס הרפואי אכן יחולק בקרוב על ידי רופאים, כפי שדיווחנו כאן בשבוע שעבר.

עוד הודיע ליצמן כי בקרוב יתפרסם מכרז למגדלי קנאביס רפואי חדשים – מה שיכניס חברות נוספות מלבד ה-8 הקיימות לענף המשגשג.

“אנחנו כרגע בבדיקות לאחר שבג”צ העביר את האחריות אלינו,” אמר. “נסדר את האפשרות שקנאביס יינתן במרשם רופא ואני מקווה שבקרוב זה יסתדר.”

“יש גם היום בתי מרקחת שנותנים כל מיני תרופות אחרות כמו מורפיום, אז יש סדר וגם בזה נעשה סדר”, אמר. “יהיה רישום ונפקח על זה, אבל זה יהיה בסטנדרט כמו תרופה. כרגע אנחנו נמצאים בבג”ץ בגלל נושא המגדלים ונוציא מכרז בנושא המגדלים ואני מקווה שנקבל את אישור בג”ץ”.

ח”כ תמר זנדברג, יו”ר הועדה, בירכה על הכרזתו של סגן השר. “שמענו כאן בשורה מאוד גדולה בפעם הראשונה מזה כמה שנים”, אמרה זנדברג. “זאת בשורה עצומה וענקית, תודה רבה לך על פריסת העקרונות האלה. אני חושבת שהתחום שיווע לבשורה כזאת”.

השינוי במדיניות ואישור אספקת קנאביס רפואי על ידי רופאים, לצד פרסום מכרז מגדלי קנאביס נוספים, צפוי להוביל בהכרח לכך שבקרוב מאוד יצמח מספר המחזיקים ברשיון קנאביס רפואי מ-20,000 היום ועד להרבה יותר.

כפי שפרסמנו לראשונה בשבוע שעבר יפרסם משרד הבריאות בקרוב את “הספר הירוק” – ספר שידריך את הרופאים כיצד לטפל בקנאביס רפואי.

משה פייגלין, מי שהגיש בעבר את הצעת החוק להתרת חלוקת קנאביס במרשם רופא, הגיב הבוקר: “ברכות חמות לסגן השר ליצמן. אחרי שנתיים של מאבק, אחרי כל הטירפודים האפשריים מצד שרת הבריאות לשעבר – יעל גרמן (יש עתיד) – ומצד שרת המשפטים לשעבר – ציפי לבני (שכחתי את שם המפלגה…) – מי שמתחיל להרים את הכפפה, לחשוב בהגיון, מחוץ לקופסא, וכנציג החולים ולא שום גורם אחר – הוא השר החרדי. עכשיו נותר להשלים את ביצוע החוק הפשוט שהגשתי – לאפשר לכל רופא המעוניין בכך, לעבור הכשרה (של משרד הבריאות) לטיפול בקנביס, ולחלקו לחולים ככל תרופה אחרת.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר