ליל הבאנגים: רבים צפויים להגיע – על אף האיסור

על אף החלטת בית המשפט לאסור על קיום אירוע המחאה הלילה בירושלים, נראה כי מאות ואולי אף אלפים של תומכים צפויים להגיע לגן הורדים למה שהם מכנים כ"פיקניק חברתי". עמוס סילבר, שקיבל צו הרחקה מהמקום, רמז כי בכוונתו להגיע אף הוא. המשטרה מתכוננת לביצוע מעצרים. שידור חי כאן באתר.

לסיכום האירוע לחצו כאן.

משטרת ישראל התעלמה במשך ארבעה חודשים מהדיווחים על "ליל הבאנגים הגדול" וביום ד' השבוע, שלושה ימים בלבד לפני מועד האירוע, נזכרו במשטרת ירושלים לנסות ולהקשות על קיומו – על ידי מעצרם של שניים ממארגני האירוע והוצאת צו בית משפט הקובע איסור על קיומו.

עמוס סילבר ועופר ברטוב בבית המשפט
עמוס סילבר ועופר ברטוב בבית המשפט (תמונה: אדם גולדמן)

האירוע, שנקבע לשעות הלילה המאוחרות (00:00 – 04:20) וסביר שאלמלא התנגדות המשטרה היה עובר בשקט מופתי ומבלי שהציבור הירושלמי כלל היה נחשף אליו, הפך בעזרת עוינות המשטרה והחלטת בית המשפט לאירוע מחאה אמיתי כנגד רשויות האכיפה.

בפועל מה שעשתה המשטרה זה לגרום לעוד ועוד אנשים לשמוע על האירוע ובמהלך השעות האחרונות אקטיביסטים רבים וארגוני פעילים אשר כלל אינם מזוהים עם מחנה תומכי הלגליזציה ביום-יום, הצטרפו לקריאה להגיע לאירוע – על אף האיסור – עד שבדקות האחרונות נרשמו כבר למעלה מ-6,000 מאשרי הגעה.

מנסיון העבר מקובל להניח שבאירועי פייסבוק למיניהם מגיעים בפועל בין 10% ל-30% מאלו שאישרו הגעה ולכן סביר בהחלט להניח שהלילה יצפו אל עבר הכנסת בין 600 ל-2,000 איש ואישה לכל הפחות.

מה שהיה אמור להיות אירוע סולידי ושקט הפך בעזרת החלטת המשטרה כאמור לאירוע מתוח ביותר. תגובת המשטרה לאירוע, כפי שפורסמה אמש, בה נכתב כי "המשטרה תפעל ליישום הצו ומניעת הפרתו", מעלה חששות מפני עימות הצפוי להתרחש הלילה על הדשא בגן הורדים.

משטרה פייסבוק
"המשטרה תפעל ליישום הצו ומניעת הפרתו"

גם עמוס סילבר, שנעצר כאמור בחשד ל"המרדה" ונאסר עליו להגיע למקום בצו בית-משפט, רמז היום כי בכוונתו להופיע לאירוע על אפן וחמתן של רשויות האכיפה. "השופטת אסרה עליי להיכנס לירושלים עד יום ראשון בבוקר," כתב, "אבל בגדול היא גם טוענת שאסור לי לעשן באנגים…"

גם גדי וילצ'רסקי, הקומיקאי המזוהה עם המאבק ללגליזציה, הודיע היום כי בכוונתו להגיע לירושלים: "הערב, מיד לאחר המופע בתל אביב, אני נכנס לפיאט ונוסע לטייל בעיר הקודש," כתב. "אני מת על ירושלים בלילות: האוויר הצלול, הניחוחות, האבנים הירושלמיות שמוארות באור לבן ונעים, אווירת הקדושה שמהולה בעיר שוקקת ומלאת חיים. במיוחד אהוב עלי גן הוורדים, מקום שמאד נעים לטייל בו בלילות, והלילה יש לי הרגשה שהולך להיות שם מזג אוויר מושלם. הדבר היחיד שמפריע לי בטיולים הליליים שלי הוא שלפעמים אני סובל קצת מפרנויות, לפעמים נדמה לי שרודפים אחריי יצורים כחולים-מפחידים, שלא נותנים לי להסתובב בשקט וליהנות מקדושתה של ירושלים ומפריחתם של הצמחים בגן הוורדים. אני מקווה שהלילה יהיה לי כיף ושלא יקפצו עלי המפלצות הכחולות, גם ככה אני מרגיש לפעמים שאני פאקמן וזו הרגשה לא נעימה… אז ירושלים, הנה אני בא!"

מומלץ למשתתפים באירוע לצלם בוידאו את ההתרחשויות ולשנן את 4 משפטי הקסם להתמודדות עם שוטרים.

האירוע יועבר בשידור חי כאן באתר בערוץ 420 החל מחצות הלילה לערך.

ראו גם: למה חוגגים את ה-20 באפריל?

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט