יצרנית סיגריות מרלבורו בוחנת כניסה לשוק הקנאביס

אחרי גל של שמועות בשנים האחרונות עכשיו זה רשמי – חברת אלטריה גרופ, הבעלים של חברת הסיגריות פיליפ מוריס והמותג ‘מרלבורו’, בוחנת אפשרויות כניסה לשוק הקנאביס.

ב-2012, עם ההכרזה על לגליזציה בוושינגטון וקולורדו, נפוצו שמועות על כך שחברות הטבק הגדולות ובמיוחד יצרנית מרלבורו, ‘פיליפ מוריס’, מתכננות להיכנס לשוק הקנאביס החוקי.

דובר חברת ‘פיליפ מוריס’ הכחיש אז את השמועות ואמר: “המדיניות שלנו קובעת שאנו לא מגיבים להשערות בנוגע לתכניות עסקיות עתידיות, חברות הטבק תמשכנה לעסוק בייצור ושיווק מוצרי טבק.”

בשנת 2016 הכחיש דובר של החברה שוב את השמועות ואמר שלחברת פיליפ מוריס ולחברת האם אלטריה “אין שום תוכניות למכור מוצרי קנאביס”. למרות ההצהרה השקיעה פיליפ מוריס מאוחר יותר באותה שנה 20 מיליון דולר בחברת ‘סייקי’ הישראלית אשר פיתחה משאף קנאביס שאמור להיות המדויק בעולם.

כעת לראשונה מגיעה הצהרה רשמית של חברת האם של פיליפ מוריס, אלטריה גרופ (Altria), שמודיעה כי היא אכן בוחנת אפשרויות לכניסה לשוק הקנאביס.

“החברה מודעת לאפשרות של שינויים קרובים בחוקיות הקנאביס בארה”ב, והיא מבצעת כעת למידה והערכה של ההזדמנויות העסקיות עבורה בשוק זה,” הסבירו סגן נשיא החברה מורי גרניק (Murray Garnick) וסמנכ”ל הכספים וויליאם גיפורד (William Gifford) בכנס שנערך בשבוע שעבר. “עם זאת קנאביס עדיין אינו חוקי תחת החוק הפדרלי בארה”ב ואנו מתכוונים להמשיך לפעול בהתאם לחוק הפדרלי”.

גם זה בטח יעניין אותך

אלטריה גרופ היא חברת האם של חברת פיליפ מוריס המייצרת מותגי טבק נפוצים כמו מרלבורו, נקסט, אל-אם (L&M), פרלמנט ועוד. בנוסף היא מחזיקה בחלק מהמניות של ענקית האלכוהול Anheuser-Busch שמייצרת מותגי בירה כמו סטלה, לף, באדווייזר והוגאארדן.

לפי רוברט פייגן, אנליסט שעובד עבור חברת ההשקעות GMP במונטריאול, חברות הטבק לוקחות את הזמן בכל הנוגע להשקעות בתעשיית הקנאביס משום שהן מחכות שהחקיקה בנושא תהיה חד-משמעית לפני שהן ‘קופצות פנימה’.

למרות אי-הודאות החוקית יש יצרניות סיגריות אחרות שכבר ניסו את מזלן ו’טבלו רגליים’ בתעשיית הקנאביס. לפני מספר שבועות (יוני 2018) השקיעה ענקית הטבק הבריטית Imperial Brands סכום גבוה בחברת Oxford Cannabinoid Technologies, חברת ביו-טכנולוגיה בריטית שעובדת על פיתוח תרופות מבוססות קנאביס.

יש לציין שהעניין של תעשיית הטבק בקנאביס קיים עוד לפחות משנות ה-70. במזכר פנימי של חברת פיליפ מוריס משנת 1970 שנחשף ע”י חוקרים מאוניברסיטת קליפורניה בתחילת שנות ה-2000 נכתב כי קנאביס הוא “דרך נוספת ואולי טובה יותר לספק את הצרכים שעישון סיגריות מספק”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר