טוען...

ילדים חולי אפילפסיה יקבלו קנאביס רפואי

משרד הבריאות אישר אספקת קנאביס רפואי לילדים חולי אפילפסיה “שיעמדו בתנאים”. מבוגרים חולי אפילפסיה ייאלצו להמתין.

ילדים הסובלים ממקרים קיצוניים של אפילפסיה יוכלו לקבל קנאביס רפואי, כך על פי דיווח שפורסם הבוקר בגלי צה”ל. ההחלטה באה לאחר שפורסמו עדויות ההורים בתקשורת ובעקבות לחצים רבים שהופעלו על מנהלי משרד הבריאות.

מאיה בת 9 שחולה באפילפסיה
מאיה בת 9 שחולה באפילפסיה וממתינה לטיפול קנאביס רפואי

כזכור, כפי שדיווחנו לראשונה כאן, הורים לילדים חולי אפילפסיה איימו שיעזבו את הארץ ויעברו לקולורדו לשם קבלת טיפול רפואי בקנאביס במידה ולא יאושר להם הטיפול כאן בישראל. כ-15 משפחות הגישו בקשות לאישור שימוש בקנאביס – אך כולן סורבו בטענה שהמחלה אינה מצויה ברשימת ההתוויות (נוהל 106).

לאחר פרסום סיפורן של המשפחות, החליטו בשבוע שעבר חברי וועדת ההתוויות של משרד הבריאות לאשר את הטיפול בקנאביס עבור הסובלים מאפילפסיה, אך רק כ”טיפול חמלה” וכמוצא אחרון לאחר מיצוי הטיפולים המקובלים.

על פי הדיווח היום (רביעי) בתכנית ‘עושים צהריים‘ בגלי צה”ל, בעקבות החלטת וועדת ההתוויות, יקבלו הילדים רשיונות שימוש בקנאביס רפואי בתוך מספר ימים וזאת לאחר שייבחן האם הם “עומדים בתנאים”. עם זאת, מבוגרים חולי אפילפסיה לא יקבלו את הרשיון.

“תוך מספר ימים עד שבועות מי שיימצא מתאים, יקבל את הרשיון,” נמסר ממשרד הבריאות.

האזינו לדיווח:

עם זאת יש לזכור שמשרד הבריאות כבר הבטיח הבטחות שונות אשר לא קוימו בפועל. לדוגמה, סמנכ”ל המשרד, בעז לב, הבטיח לפני למעלה מחודשיים שגם PTSD (פוסט טראומה) תיכנס לרשימת ההתוויות, אך דבר זה טרם קרה. צפו בבעז לב מבטיח.

ראו גם: קרן האפילפסיה: “יש לאפשר טיפול בקנאביס”

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר