אחוז הנשים הבכירות בתעשיית הקנאביס – הגבוה ביותר בעולם

קנאביס פמיניסטי: נשים סובלות כידוע מדחייה בקבלה לתפקידים ומקצועות ניהוליים בכירים, אך בתעשיית הקנאביס החדשה שמתפתחת בארה”ב בשנים האחרונות, מחזיקות הנשים בלא פחות מ-36% מהתפקידים הבכירים – יותר מבכל תעשייה אחרת בשוק, כך לפי נתונים חדשים שפורסמו החודש. עיקר עיסוקן של נשות הקנאביס: מעבדות מחקר והפקת מיצויים.

גם בשנת 2015, ברוב התעשיות בעולם נשים עדיין מופלות לרעה במקום העבודה לעומת גברים, החל מהגבלת מעמד ותפקיד ועד לתנאי שכר נמוכים יותר – באופן קבוע ובכל סקר שנערך בתחום. כעת, נתונים חדשים העולים מסקר שפורסם החודש במגזין העסקים ‘מריחואנה ביזנס דיילי’, מראים כי בתעשיית הקנאביס המצב שונה לחלוטין.

על פי תוצאות הסקר נראה כי הזמנים השתנו ולצד התמורות שעובר ענף הקנאביס, מ”תרבות סטלנים” למחקרים ופרמקולוגיה, גם תחרויות חולצה רטובה באירועי מריחואנה או צילומים פרובוקטיים בעירום חלקי ללוחות שנה עם תפרחות ובאנגים, הם לא הדבר היחיד שיש לנשים להציע לעולם הקנאביס, בו מועסקות היום רופאות, אחיות, עורכות דין, כימאיות, שפיות, משווקות, משקיעות, רואות חשבון ועוד ועוד.

36% מהבכירים בתעשייה – נשים

בתעשייה הטרייה שהחלה לשגשג בארה”ב רק בשנים האחרונות, נשים רבות תפסו פיקוד כבר מהשלבים הראשונים והחלו בזיהוי שווקים והקמת מפעלים וחברות. עם פריחתה של התעשייה מחזיקות כעת נשים בלא פחות מ-36% מהתפקידים הבכירים בכלל התעשייה.

36% מהתפקידים הבכירים בתעשיית הקנאביס מאויישים על ידי שנים - יותר מכל תעשייה אחרת
נשים מחזיקות ב-36% מהתפקידים הבכירים בתעשיית הקנאביס – יותר מcכל תעשייה אחרת

אותן נשים שמנהלות מעבדות מחקר, חברות השקעות, מפעלים וחנויות הפצה, הן שחקניות מפתח בעיצובם ויישומם של תהליכי הלגליזציה בארה”ב, ואחראיות על בנייתה של מודעות חדשה, של נשים ואמהות עובדות שאוהבות וחיות קנאביס.

ככלל, בשנים האחרונות נשים מהוות קהל יעד למגוון מוצרים בתחום הקנאביס, כמו שמן הסיכה Foria וזן הקנאביס Sexxpot. בשנה שעברה, הקדיש מגזין האופנה ‘Elle’, הנחשב לאחד המובילים בעולם האופנה, שבוע שלם למאמרים בנושא הקשר שבין קנאביס לנשים.

מעוז הנשים: מעבדות המחקר

במסגרת הסקר חולקה התעשייה כולה לשבעה ענפים עיקריים: מעבדות המחקר, עיבוד המוצרים, שירותים נלווים, הפצה, מוצרים טכנולוגיים, מכירות והשקעות.

הענף בו השליטה הנשית בולטת ביותר הוא ענף מעבדות המחקר, המעסיקות נשים ב-63% מהתפקידים הבכירים, כשיותר ממחצית מהן מנכ”ליות וסמנכ”ליות או בעלות השפעה שוות ערך. גם בתחום העיבוד וייצור התמציות משגשגת ההנהגה הנשית כשיותר מ-48% מהתפקידים הבכירים בתחום מאויישים על ידי נשים.

נשים בתעשיית הקנאביס בארה"ב
שליטה נשית במעבדות – מעל 63% נשים בתפקידים הבכירים

עוד נמצא שב-40% מהתפקידים הבכירים בענף השירותים הנלווים מועסקות נשים, וש-38% מהתפקידים הבכירים בענף ההפצה גם הם בשליטתן המוחלטת. בענף ההשקעות נשים מחזיקות רק ב-28% מהתפקידים הבכירים, אך גם מספר זה נמצא מעל הממוצע הכללי בארה”ב.

למרות המצב המצוין בתעשייה, לפי ההערכות באחת מכל ארבע חברות בתעשייה אין כלל נשים המחזיקות בתפקיד ניהולי. למרות זאת מצפים הסוקרים כי בעתיד צפוי המצב להשתנות, זאת עקב המשך הנהירה של נשים אל תפקידי מפתח בתעשייה הפורצת.

ראו עוד:
“מריחואנה עושה אותנו אמהות טובות יותר”
נשים בישראל רוצות קנאביס להקלה על כאבי מחזור
נשים וקנאביס: 7 שימושים היסטוריים שלא הכרתם
“קנאביס החזיר לי את חיי המין – הגעתי ל-70 אורגזמות ביום”
מחקר: נשים מושפעות פחות ממריחואנה – גברים רגישים למאנצ’יז

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר