טוען...

יאיר גלר: “קנאביס מסוכן בדיוק כמו אלכוהול”

בניגוד מוחלט למציאות, טען הבוקר מנכ”ל הרשות למלחמה בסמים כי קנאביס מסוכן כמו אלכוהול. “סם הוא סם הוא סם. הדרך הנכונה היא לשלול את כל הסמים,” אמר.

על הנזקים שגורם האלכוהול מיותר כמובן להרחיב. בישראל לבדה מתים בכל שנה למעלה מאלף אזרחים בגלל שתיית אלכוהול. מקנאביס, כידוע, מעולם בהיסטוריה האנושית לא נרשם ולו מקרה אחד של מוות כתוצאה משימוש כזה או אחר. (אגב, מהשמנה מתים כ-3,500 ישראלים בכל שנה, כ-6,500 מתים מלחץ דם גבוה ולמעלה מ-7,000 מעישון סיגריות).

יאיר גלר
יאיר גלר: “קנאביס מסוכן כמו אלכוהול”

על אף האמור, והברור מאליו, טען הבוקר (27.10) מנכ”ל הרשות למלחמה בסמים יאיר גלר, כי קנאביס מסוכן ממש כמו אלכוהול.

את הדברים אמר גלר בראיון לתכנית הבוקר “אורלי וגיא” בעקבות הכתבה ששודרה אמש ובה הודו בכירים ברשות למלחמה בסמים כי יש להפסיק את המלחמה בצרכני הקנאביס.

“הדרך הנכונה היא לשלול את כל הסמים במדינת ישראל,” אמר גלר. “סם זה דבר רע. סם זה סם זה סם.”

“קנאביס גורם לפגיעה פיזית ונפשית,” המשיך. “הוא פוגע בפריון, בגדילה, באיי-קיו. אנחנו יודעים על תאונות דרכים קשות מאוד שמקורן בנהגים שצרכו מריחואנה.”

“המסר שהעבירו חברי הכנסת שהודו בצריכת מריחואנה הוא מסר מסוכן,” הוסיף. “ילדים עלולים לחשוב שמי שעישן מריחואנה יכול להיות חבר כנסת.”

למרבה האירוניה השתמש גלר בחוק היובש שנחקק בשנות ה-30 של המאה הקודמת בארה”ב כנגד האלכוהול, כטיעון נגד הפסקת ההפללה. “חוק היובש בארה”ב הוכיח שלהוציא את האלכוהול מהחוק פשוט לא עובד,” אמר.

דובר הרשות למלחמה בסמים, גלעד היימן, פירסם הבוקר תגובה רשמית לכתבה ששודרה אמש וטען אף הוא: “קנאביס הוא סם מסוכן” (ראו כאן).

צפו בראיון המלא:

ראו גם: בעולם מקביל: מה אם מריחואנה היתה חוקית ואלכוהול לא?
ראו גם: אלכוהול או קנאביס – אולי הגיע הזמן להחליף תחביב?
ראו גם: מומחים באוסטרליה: לגליזציה של קנאביס תפחית את הנזק שנגרם מאלכוהול

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר