טריפ בריא: LSD יכול להיות טוב עבורך – מחקר

שימוש קבוע ב-LSD (אסיד) לא פוגע בבריאות הנפש ואף יכול להיות בריא וטוב עבורינו – כך קובע מחקר חדש ומקיף שנערך בנורווגיה.

מחקר חדש ומקיף במיוחד שפורסם בירחון המדע PLOS One מצא שבניגוד למקובל לחשוב, שימוש ב-LSD וסמי הזייה אחרים כגון פסילוסיבין ומסקלין, יכול דווקא לתרום לבריאות הנפש ואף למנוע שימוש באלכוהול.

המחקר בדק את ההשפעות של LSD מנתונים שאסף מלמעלה מ-130,000 אמריקנים במהלך השנים שבין 2001 ל-2004, מתוכם כ-20,000 שהשתמשו בסם הזייתי לפחות פעם אחת.

אסיד LSD
אסיד LSD

החוקרים, פאל-אוריאן יוהנסן וטרי קרבס מאוניברסיטת המדע והטכנולוגיה של נורווגיה מהעיר טרונדהיים, מצאו שבניגוד למה שמקובל לחשוב שימוש קבוע ב-LSD לא מוביל לבעיות נפשיות ואף עשוי לתרום רבות לגמילה מוחלטת מאלכוהול.

“לא נמצא כל קשר משמעותי בין שימוש קבוע בסמים פסיכדליים, או שימוש ב-LSD במהלך השנה האחרונה, לבין התגברות בעיות נפשיות כאלה או אחרות,” סיפרו החוקרים. “נהפוך הוא – במקרים אחדים נמצא כי השימוש בחומרים פסיכדליים נקשר לאחוז נמוך יותר של בעיות נפשיות.”

ראו גם: סמי הזיה כתרופות
ראו גם: ההמצאות הגדולות ביותר שנוצרו אחרי שימוש בחומרים מעוררי תודעה

“מלבד בעיה מסויימת וזמנית של חוסר התמצאות במרחב, לא נמצא כל קשר בין השימוש בחומרים פסיכדליים כגון LSD, פסילוסיבין ומסקלין לבעיות נפשיות, כפי שנהוג לחשוב,” אמר יוהנסן.

“בכל דבר ישנו סיכון מסויים: חומרים פסיכדליים עלולים לגרום לרגשות זמניים של חרדה ובלבול, אבל תאונות רציניות הנגרמות עקב כך הן נדירות ביותר,” אמרה קרבס. “במהלך 50 השנים האחרונות השתמשו עשרות מיליונים של בני אדם באותם חומרים ועד כה לא נמצאה כל עדות לנזק ארוך-טווח כלשהו.”

ראו גם: סודות הפסיכדליה של סנטה-קלאוס
ראו גם: “אקסטזי, קנאביס ו-LSD צריכים להיות חוקיים, לפחות למטרות מחקר”

יוהנסן הוסיף עוד כי המחקרים שנערכו בעבר וקישרו בין השימוש בפסיכדליים לבעיות נפשיות היו מחקרים בהם נבחנו אנשים שכבר היו בעלי בעיות כאלו מלכתחילה. “בעיות נפשיות ושימוש בחומרים פסיכדליים הם שני דברים הנפוצים בחברה ולכן לעיתים נהוג לקשור ביניהם,” אמר. “השימוש בחומרים פסיכדליים והתפרצות של מחלות נפש – שניהם מתרחשים בדרך כלל בגיל ההתבגרות המאוחר ולכן לעיתים מקשרים ביניהם. 3% אחוז מכלל האנשים יחוו חוויה פסיכוטית במהלך חייהם בלי קשר לחומרים אותם הם צורכים.”

במחקר קודם שערכו השנה שני החוקרים, הם מצאו כי מנה אחת של LSD היוותה טיפול יעיל ביותר לגמילה מאלכוהול.

ראו גם: סמים – מה הם עושים לנו (כל העובדות)
ראו גם: LSD – הגראס שייקח אתכם לטיול ארוך…

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר