טוען...

טילריי בפורטוגל: תפתח מתחם קנאביס ב-30 מיליון דולר

חברת הקנאביס הקנדית המצליחה ‘טילריי’ תחל בשבועות הקרובים בהקמת מתחם לגידול, ייצור, אריזה והפצת קנאביס רפואי מפורטוגל לכל רחבי אירופה. 30 מיליון דולר יושקעו במיזם שיתפרש על שטח של 10 דונם וצפוי לספק תוצרת למיליוני מטופלים ביבשת.

האם חברות הקנאביס הקנדיות בדרך להשתלט על ענף הקנאביס הרפואי העולמי? אחרי ההודעה על שיתוף הפעולה של הקנדים מ’קרונוס גרופ’ עם קיבוץ גן שמואל כאן בישראל, מודיעה גם ‘טילריי’ (Tilray) על הקמת מתחם קנאביס ענק משלה – בפורטוגל.

טילריי

החברה הקנדית המצליחה נמצאת בבעלותו של תאגיד הקנאביס ‘פרייבטיר אחזקות’ (Privateer Holdings) מסיאטל, וושינגטון – המחזיק גם באתר המצליח ‘ליפלי‘ (Leafly) ובחברת הקנאביס ‘מארלי טבעי‘ (Marley’s Natural) הפועלת בשיתוף עם משפחתו של בוב מארלי המנוח.

טילריי עתידה להשקיע 30 מיליון דולר בהקמת מתחם הקנאביס החדש שלה בפורטוגל, שיכלול חממות גידול, מפעל עיבוד והפקת מוצרים וכן מתקני אריזה שיפיצו את התוצרת למדינות האיחוד האירופי, בראשן לגרמניה.

המתחם יוקם באזור פארק המחקר ‘ביוקאנט’ שנמצא בעיר קאנטנהדה, כ-220 קילומטר מצפון לבירה ליסבון, לאחר שהחברה זכתה במקום הראשון במכרז של הממשל הפורטוגלי שנערך בחודשים האחרונים.

מנכ”ל טילריי, ברנדן קנדי, סיפר על פי הדיווחים כי לקח להם שנתיים שלמות לאתר את המקום המתאים ממנו יוכלו לספק סחורה לרחבי אירופה והעריך כי שוק הקנאביס הרפואי ביבשת יגדל ל-10 מיליון מטופלים ויניב 40 מיליון יורו ברווחים מדי שנה.

“אנחנו רואים דרישה עצומה מגרמניה, אז החלטנו להקים מפעל גדול שיענה על דרישה זו והחלטנו לעשות זאת מהר ככל שאפשר,” אמר. “פורטוגל נמצאה כמקום אידאלי לגדל את הצמחים.”

טילריי קנאביס
מוצרי קנאביס של טילריי הקנדית – בקרוב גם באירופה

בשלב הראשון תחל טילריי כבר בסוף חודש ספטמבר בהקמת מתחם חממות ענק שיתפרש על שטח של 10 דונם, לצד מתקן עיבוד, מעבדות מחקר, בנק גנטיקה ומרכז הפצה – כל אלו יושלמו עד אביב 2018 וייצרו 100 מקומות עבודה לתושבי המקום.

מתחם הקנאביס החדש של טילריי בפורטוגל יהיה הראשון של החברה מחוץ לגבולות קנדה, אם כי לפחות בהתחלה לא יספק תוצרת לשוק הפורטוגלי. כבר היום מייצאת טילריי קנאביס רפואי לאוסטרליה.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר