חודש לפני הלגליזציה: פשיטות ענק על עסקי מריחואנה בקולורדו

פשיטות ענק נערכו אתמול על עסקי מריחואנה בכל רחבי דנבר, קולורדו – חמישה שבועות בלבד לפני כניסתם לתוקף של חוקי הלגליזציה החדשים. במקביל נודע כי אתמול הונפק הרשיון הראשון עבור חנות חוקית לממכר מריחואנה בקולורדו.

שבועות בודדים לפני כניסתם לתוקף של חוקי הלגליזציה החדשים בקולורדו, ולקראת פתיחתן של כמאה חנויות לממכר קנאביס ברחבי המדינה, פשטו אתמול (חמישי) כוחות של המשטרה הפדרלית על עשרות עסקים לגידול מריחואנה.

פשיטת מריחואנה קולורדו

על פי הדיווח, זוהי הפשיטה הגדולה ביותר שידעה קולורדו מזה קרוב לעשור, אשר במהלכה פרצו כוחות של המשטרה הפדרלית והמקומית על עשרות עסקי קנאביס – בתי גידול וחנויות. בעיר הבירה דנבר לבדה הוצאו צווים כנד למעלה מ-12 עסקים.

פשיטת מריחואנה קולורדו

“הרשות למלחמה בסמים (DEA), בלשי השירות החשאי, משטרת דנבר וכוחות משטרה מקומיים ואזוריים מוציאים לפועל צווי חיפוש והחרמה חוקיים ורשמיים,” אמר ג’ף דורשר, דובר משרד המשפטים.

פשיטת מריחואנה קולורדו

לדברי דורשר, ישנן בידי הרשויות עדויות לכך שעסקים רבים בקולורדו עברו על ההנחיות שפירסם הממשל הפדרלי בחודש אוגוסט, כשאישר רשמית את חוקי הלגליזציה בוושינגטון וקולורדו.

בתזכיר שנשלח אז למושלים ועליו חתום סגן התובע הכללי ג’יימס קול הוצגה רשימת 8 הסעיפים מהם הממשל הפדרלי לא מוכן להתעלם, ביניהם: מכירת מריחואנה לקטינים, רווחים ממכירת המריחואנה שמגיעים לעבריינים, גידול על אדמות ציבוריות, מקרי אלימות ועוד.

פשיטת מריחואנה קולורדו

לא ברור על אילו מהסעיפים עברו העסקים שנסגרו, אך דורשר טען כי “ישנן עדויות חזקות לכך שיותר מאחד מ-8 הסעיפים הופר.”

במקביל דווח כי באותו יום ממש ניתן באופן רשמי הרשיון הראשון בהיסטוריה לחנות לממכר קנאביס בקולורדו – Annie’s שמה.

ראו גם: קולורדו: מריחואנה בחינם לקורבנות השטפון הגדול

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר