ענקית התרופות נוברטיס תשווק קנאביס רפואי

'נוברטיס', אחת מחברות התרופות המובילות בעולם, יצרנית התרופה 'ריטלין', תשווק מוצרי קנאביס רפואי ללא עישון בעשרות מדינות, כך על פי הסכם שחתמה עם חברת הקנאביס הקנדית 'טילריי'.

חברת הקנאביס הקנדית ‘טילריי’ (Tilray) הודיעה הבוקר (ג’) על שיתוף פעולה עם חברת התרופות השוויצרית ‘נוברטיס’, יצרנית התרופה ‘ריטלין’ להפרעות קשב וריכוז.

הסכם זה בין חברת הקנאביס הגדולה לבין חברת תרופות היא המשך ישיר לכניסה של תאגידי ענק בתחום התרופות, הטבק והמזון ומשקאות לתחום הקנאביס הרפואי.

“הסכם זה יאפשר [לטילריי] ערוץ הפצה ומכירות בעשרות מדינות מסביב לעולם בהן מחליפים אנשים את הטיפול בתרופות בטיפול בקנאביס רפואי,” הסביר ברנדן קנדי, מנכ”ל טילריי.

עוד הוא הוסיף כי “קנאביס רפואי מפריע לביג-פארמה ונוברטיס חכמים מספיק כדי להוביל את המהלך” וכן כי בשלב הראשון בכוונת נוברטיס לשווק מוצרי קנאביס רפואי ללא עישון בלבד.

לדברי קנדי שיתוף פעולה זה בין טילריי לנוברטיס הוא הראשון מסוגו הכולל שילוב בין חברת קנאביס לחברת תרופות ענקית.

יש לציין שבשנת 2017 כבר נחתם הסכם בין טילריי לחברת ‘סנדוז’, חברה-בת של ‘נוברטיס’. ההסכם הנוכחי מגדיל את תחום שיתוף הפעולה לכ-35 מדינות בהן ישנם חוקי קנאביס רפואי.

במסגרת ההסכם תוכל טילריי להשתמש בערוצי ההפצה של חברת התרופות. “ניכנס ליותר שווקים, יותר מהר,” ציין קנדי. “נוכל ללמד ולהשכיל רופאים ורוקחים מסביב לעולם בעזרת גישה שתספק נוברטיס”.

דו”ח חדש שהפיקה חברת האנליטיקה האמריקאית ניו פרונטייר לפני מספר שבועות מצא כי 7 מתוך 10 מחזיקי הפטנטים המובילים בקנדה בתחום הקנאביס ורכיביו הן חברות תרופות גדולות ומוכרות.

מבין חברות התרופות נוברטיס מחזיקה במרבית הפטנטים בתחום הקנאביס – 21 במספר (ראו עוד כאן).

“כניסת ה’ביג-פארמה’ לעולם הקנאביס הגיעה,” קבעו החוקרים. “תשע הבעיות הבריאותיות [התוויות] להן קנאביס יכול לסייע ולהוות טיפול חלופי [לתרופות] עשויות לנגוס בכ-20 מיליארד דולר מרווחי המכירות של חברות התרופות בארה”ב בשנתיים הקרובות”.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט