מגלגל...

זעזוע ביק”ר: התפטר ד”ר מיכאל דור, החותם על רישיונות הקנאביס הרפואי

ד"ר מיכאל דור, היועץ הרפואי הראשי של היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות ומי שחותם על כל רישיונות הקנאביס של המטופלים, הודיע על סיום תפקידו. דיווחים על מחלוקת עמוקה שנתגלעה בינו לבין מנהל היק"ר יובל לנדשפט. טרם נודע מי יחליפו.

פרסום ראשון: ד”ר מיכאל (מיקי) דור, היועץ הרפואי הראשי של היק”ר ומשרד הבריאות בתחום הקנאביס ומי שחתם עד כה על עשרות אלפי הרישיונות לשימוש בקנאביס רפואי הודיע כי יסיים את תפקידו.

היק”ר, הגוף האחראי על ענף הקנאביס הרפואי במשרד הבריאות, משנה לפיכך את פניו עוד יותר, זאת על רקע כניסת רפורמת המדיקליזציה והמעבר לאספקה בבתי המרקחת.

בהודעה שמסר לאחרונה ד”ר דור למשרד הבריאות הוא הבהיר כי לאחר כחמש שנים בתפקיד בכוונתו לפרוש באופן חד צדדי בסוף החודש (מאי 19), ולסיים את תקופת כהונתו בתפקיד הממשלתי המאתגר.

עדכון: בעקבות הפרסום במגזין קנאביס פנה מנהל היק”ר יובל לנדשפט אל ד”ר מיכאל דור וביקש שיישאר לפחות עד ספטמבר 2019. ד”ר דור הסכים לבקשה, לדבריו לאור המצב הקשה בימים אלו בענף.

מדיווחים שהגיעו למערכת המגזין עולה כי שמועות שנפוצו בענף בימים האחרונים לפיהם ד”ר דור פוטר מתפקידו אינן נכונות, אלא הוא הודיע על עזיבה מיוזמתו ואף נתבקש על ידי מנהל היק”ר יובל לנדשפט לשקול את החלטתו בשנית ולא לעזוב.

לאורך השנים נשמעו דיווחים לא רשמיים על סכסוך שהלך והתגבר בין ד”ר דור, רופא שזכה בפרס הנשיא בדצמ’ 2014 על תרומתו לאוכלוסיות מיוחדות והינו בעל גישה טיפולית יותר, לבין לנדשפט, רוקח במקצועו, הנוהג לדברי גורמים בענף להתנהל באופן “מקצועי ויבש” ובגישת “לחתוך בבשר החי”.

השניים ידעו להתנהל במקביל, עד שלאחרונה, עם הטמעת הרפורמה וביסוסה על קביעות בלתי מדעיות תוך התעלמות מהמטופלים ודרישותיהם, נתגלעו מחלוקות רבות שגם הן, בין השאר, הובילו את ד”ר דור להחלטה חריגה זו – כך על פי גורמים בענף.

“בשנה האחרונה הם כבר כמעט ולא דיברו ביניהם,” אומר למגזין גורם בענף. “מיקי חשב שיש לקדם את הרפורמה תוך הסתכלות על המטופלים בעוד יובל ראה לנגד עיניו את התעשיה, את המפעלים ואת היצרנים”.

הסבר נוסף הוא התכנית של משרד הבריאות להעביר את הסמכות לניפוק רישיונות קנאביס לרופאים שהוסמכו לכך בקורס, ולפיכך אין לכאורה עוד צורך בתפקיד של ד”ר דור, אם כי כאמור הוא נתבקש להמשיך בתפקידו.

יש לציין שד”ר דור מונה לאחרונה כיועץ לחברה ציבורית חדשה המקווה להיכנס לפעילות בתחום הקנאביס הרפואי, אך משרד הבריאות טירפד את המינוי. כעת הוא יוכל ככל הנראה למלא את התפקיד באופן מלא.

לאחרונה חשף מגזין קנאביס כי אחד המועמדים להצטרף לצוות היק”ר לצדו של לנדשפט הוא חנן בזק, מנהל מחלקת ההדרכה במשרד החקלאות לשעבר שנמצא כעת בצינון עד חודש ספטמבר. עם זאת לאור הפרסום מדווחים גורמים כי המינוי הוקפא.

משרד הבריאות סירב למסור תגובה לידיעה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר