טוען...

“זה כבר לא מגניב”: פחות בני נוער מעשנים גראס בקולורדו

בניגוד לכל אזהרות המתנגדים, הלגליזציה בקולורדו הובילה לירידה באחוזי צריכת המריחואנה בקרב בני נוער וצעירים – כך על פי סקר שערכה מחלקת הבריאות במדינה ובו השתתפו למעלה מ-44,000 תלמידים מ-220 בתי ספר.

נתון נוסף מצטרף לרשימה הארוכה של תופעות לוואי חיוביות שנגרמו בעקבות חוקי הלגליזציה החדשים בקולורדו: אחרי דיווחים על ירידה בכמות תאונות הדרכים הקטלניות, צניחה באחוזי הפשיעה, צמצום אחוזי האבטלה ומאות מיליוני דולרים לאוצר המדינה, מדווחת כעת מחלקת הבריאות בקולורדו על ירידה באחוז בני הנוער המשתמשים בקנאביס.

מחלקת הבריאות בקולורדו הודיעה בסוף השבוע כי על פי תוצאות סקר שערכה המדינה (שיפורסם במלואו שסתיו הקרוב) בקרב כ-40,000 תלמידים מכ-220 בתי ספר בכל רחבי המדינה, מאז נכנסו חוקי הלגליזציה לתוקפם בינואר 2013 נרשמה ירידה באחוזי צריכת המריחואנה בקרב צעירים.

“כבר לא מגניב”

אחת הסיבות לירידה בצריכת קנאביס בקרב בני נוער נעוצה כפי הנראה בכך ש”זה כבר לא מגניב יותר”. מסתבר שבמדינות בהן נעשו מהלכים לכיוון לגליזציה נראים יותר ויותר מבוגרים מעשנים מריחואנה – מה שגורם לצעירים לראות בכך הרגל מיושן ולא מעניין.

“עכשיו כשקנאביס חוקי, הוא הפך לסוג של ‘סם למבוגרים’,” הסביר קייואן קלאתברי, מבעליה של אחת מחנויות הקנאביס הותיקות בקולורדו. על פי הדיווח ב’וושינגטון אקזמינר‘ אמר קלאתברי כי “זה משהו שילדים רואים שמבוגרים עושים בכל מקום וזה פשוט כבר לא נראה להם מגניב יותר”.

הנתון על ירידה באחוזי הצריכה מנוגד כמובן לחלוטין לכל אזהרות המתנגדים ללגליזציה, המקפידים לטעון כי בני נוער ייעשנו יותר מריחואנה בעקבות הליך שכזה. נתון זה אף מגובה במחקר בינלאומי שבדק בשנה שעברה את נתוני השימוש במריחואנה בקרב בני נוער בכ-30 מדינות ברחבי העולם ומצא כי אחוזי השימוש יורדים במדינות שעשו צעדים להקלה על חוקי האיסור, ועולים במדינות עם מדיניות סמים נוקשה.

נתון מעניין נוסף שנמצא בסקר הוא כי 54% מבני הנוער בקולורדו חושבים שקנאביס הוא מסוכן – ירידה של 4% מהסקר שנערך בשנת 2011. תוצאות הסקר במלואן תפורסמנה כאמור בסתיו הקרוב.

ראו: חצי שנה של לגליזציה בקולורדו – ואלו התוצאות
ראו גם: אורגון ואלסקה בדרך ללגליזציה

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר