ורמונט: דה-קרימינליזציה של מריחואנה לשימוש עצמי

ורמונט, ארה”ב: השבוע נחתם החוק החדש להפסקת רדיפת והפללת צרכני המריחואנה, מה שהפך את ורמונט למדינה ה-17 שמעבירה חוק דה-קרימינליזציה.

החוק החדש עבר בהצבעה בסנאט לפני מספר שבועות וביום ב’ (13.5) עבר בהצבעה נוספת בבית המחוקקים של המדינה. כעת ממתינים לחתימתו הסופית של מושל ורמונט, פיטר שומלין, תומך ידוע ומוכר בהפסקת הפללת צרכני הקנאביס. שומלין צפוי לחתום על החוק החדש כבר במהלך השבועות הקרובים ובכך להפוך את ורמונט למדינה ה-17 בארה”ב שמעבירה חוק דה-קרימינליזציה.

* עדכון: היום, 1.7, חתם מושל ורמונט על הצעת החוק ואישר דה-קרימינליזציה של מריחואנה וחשיש באופן רשמי.

פיטר שומלין, מושל ורמונט
פיטר שומלין, מושל ורמונט

החוק החדש יבטל את העונשים הפליליים על החזקה של עד 28 גרם מריחואנה וכן כמויות קטנות של חשיש. במקום זאת, מי שייתפס עם כמויות בגבול “המותר”, יקבל עונש מנהלתי בלבד, בדומה לקנסות המוטלים על עבירות תנועה למשל.

“דה-קרימינליזציה של כמויות קטנות של מריחואנה יאפשר לבתי המשפט ולגורמי האכיפה לנהל את המשאבים באופן יעיל יותר ולמקד את המלחמה בתופעת השימוש בסמים קשים וממכרים אשר קורעים משפחות והורסים קהילות שלמות,” אמר שומלין והודה לבית המחוקקים של ורמונט על “מדיניות נכונה בטיפול בסמים.”

תהליך הלגליזציה בארה”ב לא עוצר – בתחילת השנה נכנסו לתוקפם חוקי הלגליזציה החדשים בוושינגטון וקולורדו ובחודש שעבר פורסם סקר שמצא כי לראשונה בהיסטוריה, רוב של למעלה מ-50% אחוזים מהאמריקאים, תומך בלגליזציה של מריחואנה וחשיש.

ורמונט היא אחת המדינות הקטנות ביותר בארה”ב עם מעט יותר מ-600,000 תושבים. היא שוכנת בגבול הצפון-מזרחי של ארה”ב וידועה בשרשרת ההרים הירוקים שנמצאים במערב המדינה. פירוש השם “ורמונט” הוא “הר ירוק” וכעת יזכו האזרחים במדינה למדיניות סובלנית מצד גורמי האכיפה, אשר בעקבות חוקי הפסקת ההפללה, גם כמובן יטרידו פחות בחיפושים ושאלות.

ראו גם: שוטרים עושים חיפוש ברכב בניגוד לחוק – בגלל שיער ארוך?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר