הרשות: “תשדיר הג’וינט – בתמיכת השר ארדן”

האם תשדיר הג’וינט של הרשות למלחמה בסמים פורסם כדי להפיל את הצעת החוק לאי הפללה? כך לפחות עולה מדיון שנערך הבוקר בועדת הסמים של הכנסת בו הציגו אנשי הרשות את תקציבי הפרסום ועלויות הקמפיינים נגד קנאביס. צפו:

בדיון שנערך הבוקר בכנסת בעקבות תשדיר הג’וינט שהצליח לעורר זעם רב בציבור, הציגו אנשי הרשות למלחמה בסמים את פירוט ההוצאות על קמפיינים ופרסומים נגד קנאביס.

כשנשאלו מדוע בחרו לפרסם את התשדיר דווקא במועד זה, הסמוך לדיון בהצעת החוק החדשה לאי הפללת צרכני הקנאביס, הסבירו ברשות כי “זה נעשה בתמיכת השר ארדן”.

“כעת לאחר הרבה זמן שלא התעסקנו עם קנאביס ולאור הצעקה הגדולה, הוחלט על דעתו של השר לצאת במסע פרסום נרחב בנושא של קנאביס,” הסביר עו”ד איתן גורני, ממלא מקום מנכ”ל הרשות יאיר גלר שהתפטר זה עתה מתפקידו.

גם זה בטח יעניין אותך

הצעת החוק החדשה שעתידה לבטל את האישום הפלילי כנגד צרכני קנאביס ולהמירו בעונשי קנסות כספיים מקבלת את תמיכת הציבור הרחב, השרים, חברי הכנסת, המפורסמים ואחרים – מה שלטענת הרשות גורם ל”תפיסה בירידת המסוכנות” ובעקבות כך עלייה בשימוש.

תמר זנדברג
ח”כ תמר זנדברג, יו”ר הועדה

על פי המידע שמסרו נציגי הרשות כ-250 אלף ש”ח בשנה מושקעים בקמפיינים נגד קנאביס, זאת מתוך תקציב כולל של 1.5 מיליון.

“עכשיו אני מבינה מה מטרת הקמפיין, מה ההקשר ומה העיתוי,” אמרה זנדברג. “כשהייתי בועידת האו”ם נדהמתי לגלות שבפועל יש מדינות רבות שלא אוכפות את השימוש כבר עשרות שנים. אולי תפיסת המסוכנות ירדה בגלל שאנחנו אומרים להם שהם הולכים למות מזה ובסוף הם מגלים שזה לא נכון.”

“התאכזבנו כועדה מהבחירה לצאת בקמפיין נרחב של הרשות למלחמה בסמים דווקא כנסיון למנוע דיון ציבורי על לגליזציה,” סיכמה. “פרסום זה הוא מגמתי, מטעה ודמגוגי ואנחנו רואים בו אקט ארכאי, שמרני ובעיקר מאכזב. אם המטרה היתה לעורר פרובוקציה אז הצלחתם. אנחנו מקווים שהמשך הפרסום יציג סכנות אחרות בנושא סמים והתמכרויות.”

השר ארדן המהווה כעת החסם האחרון בפני אישור החקיקה ההיסטורי, כבר הביע השבוע את התנגדותו ופועל בימים אלו לשכנוע השרים להצביע נגד בדיון בשבוע הבא. תשדיר הג’וינט הוא ככל הנראה חלק מאותו מאמץ למסמס את הצעת החוק.

היום ייפגש השר ארדן עם יוזמת הצעת החוק ח”כ שרן השכל. פרטים כאן.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר