המשטרה הפדראלית פושטת על “אוקסטרדם” – אוניברסיטת הקנאביס בקליפורניה

פשיטה של ה-DEA על אוניברסיטת הקנאביס “אוקסטרדם”

רק בשבוע שעבר סיפרנו לכם על קולג’ הקנאביס הראשון בארה”ב אשר שוכן ברחוב אוקסטרדם המפורסם בעיר אוקלנד שבקליפורניה ומהווה אחד היעדים המומלצים לביקור בחו”ל. הקולג’ הינו אוניברסיטת הקנאביס הראשונה שנפתחה בארה”ב ונקרא “אוניברסיטת אוקסטרדם” וכעת מגיעות חדשות עצובות מהשטח.

כוחות פדראליים של ממשלת ארה”ב ביניהם רשות המיסים (IRS), הרשות למלחמה בסמים (DEA) ומרשלים פדרליים של ה-FBI הגיעו בבוקר יום שני לאוניברסית אוקסטרדם שבצפון קליפורניה, פרצו למתחם האוניברסיטה בעזרת פטישים ומסורים ויצאו ממנו כשהם נושאים שקים מלאים בתכולה מתוך בניין האוניברסיטה.

אוניברסיטת אוקסטרדם באוקלנד קליפורניה

מלבד מבנה האוניברסיטה עצמו, נפרצו גם שני בניינים נוספים אשר נמצאים בבעלותו של ריצ’רד לי, מייסד קולג’ הקנאביס הראשון בארה”ב, וממוקמים במתחם הקנאביס ברחוב המפורסם המכונה “אוקסטרדם”.

בתחילה התעלמו רשויות האכיפה מכל דרישה להסברים על הסיבה לפריצה למבנים אך בהמשך יצא דובר ה-IRS בהודעה לתקשורת וסיפר שהסיבה לפריצה נתונה תחת צו איסור פרסום של הצנזורה ושכוחות המשטרה שפרצו לבניין פעלו באישור ונשאו עימם צו פדראלי.

הלחץ מצד הרשויות על החנויות לממכר קנאביס רפואי למטופלים הולך וגובר בחודשים האחרונים ובמסגרתו פשטו כוחות המשטרה על מאות חנויות לממכר קנאביס רפואי וסגרו את רובן.

גם זה בטח יעניין אותך

הפשיטה באה כשבועיים בלבד אחרי שראש עיריית אוקלנד חתם על אישור להכפלת מספר בתי המרקחת לממכר מריחואנה רפואית בעיר והעובדה שכוחות המשטרה הגיעו עם רכבים משוריינים וללא לוחיות זיהוי – דבר המנוגד לחוק בקליפורניה – לא התקבלה יפה בקרב הסטודנטים ותומכים נוספים שהגיעו לאזור מיד עם הישמע הדיווח. אלו פצחו בקריאות וקללות נגד הכוחות הפדראליים ואף הדליקו ג’וינטים בפומבי כמחאה על הפשיטה.

רבים רואים באוניברסיטת אוקסטרדם את אחת מאבני הפינה של תרבות הקנאביס והלגליזציה בקליפורניה ובארה”ב בכלל.
הקולג’, שנפתח בשנת 2007 על-ידי ריצ’רד לי, מספק הרצאות ושיעורים לסטודנטים בנושאי קנאביס שונים ומתמקד בעיקר בתחום גידול קנאביס מקצועי לצרכים רפואיים.

בינתיים הודיע ריצ’רד לי שהוא שוקל לפרוש מהנהלת האוניברסיטה ולסגור את המקום עד להודעה חדשה.

סטודנטים ופעילים מפגינים מול כוחות השיטור

כך נראית פשיטה של ה-DEA על בית של אזרח אשר חשוד בהחזקת מריחואנה.
תמונות לא נעימות לצפייה:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר