מריחואנה מפחיתה את כמות ההרוגים בתאונות הדרכים

מחקר חדש מצא כי שימוש נרחב בקנאביס רפואי מתקשר לירידה בצריכת אלכוהול ולירידה בתאונות דרכים הנגרמות עקב צריכת אלכוהול.

חוקרים מאוניברסיטאות מונטנה וקולורדו אספו נתונים בנוגע לצריכת אלכוהול ומספר הרוגים בתאונות דרכים בין השנים 1990 ל-2010, ומצאו כי באזורים בהם נחקקו חוקים ללגליזציה של קנאביס רפואי, נמצאו נתונים נמוכים יותר במספר צרכני האלכוהול, כמו גם במספר המשקאות האלכוהוליים שנשתו בממוצע.

החוקרים ציינו גם כי נמצא קשר בין הירידה באחוזי צריכת האלכוהול לבין הירידה בכמות ההרוגים בתאונות הדרכים באזור.

“על פי נתונים שנתקבלו מהסוכנות הפדרלית, מצאנו שבמהלך 20 השנים בין 1990 ל-2010 צנחו אחוזי ההרוגים בתאונות דרכים ב-8% עד 11% אחוזים בשנה שלאחר הלגליזציה,” אמרו החוקרים. “מדוע לגליזציה של מריחואנה רפואית מובילה לירידה בכמות ההרוגים? נראה שצריכת אלכוהול משחת תפקיד חשוב בעניין זה.”

“הנתונים שמצאנו מראים כי לגליזציה של מריחואנה רפואית נמצאה קשורה לירידה של 7.2% אחוז בכמות ההרוגים בתאונות דרכים בהן לא היה מעורב אלכוהול, לעומת ירידה של 13.2% אחוז בכמות ההרוגים בתאונות דרכים בהן היה מעורב אלכוהול,” הוסיפו.

“הקשר השלילי בין לגליזציה של מריחואנה רפואית לכמות ההרוגים בתאונות דרכים בהן היה מעורב אלכוהול, מחזק את הטענה כי מריחואנה מהווה תחליף לאלכוהול,” סיכמו.

צפו: מבחן נהיגה למעשני מריחואנה

החוקרים סייגו את הממצאים ואמרו כי על אף שנמצא כי הירידה בצריכת האלכוהול היא הסיבה העיקרית לירידה בתאונות הדרכים, “אין זה מוכיח שנהיגה תחת השפעת מריחואנה בטוחה יותר.

עוד אמרו החוקרים כי “אלכוהול נצרך בדרך כלל במסעדות וברים בעוד את המריחואנה צורכים בעיקר בבית. כלומר לגליזציה יכולה להוריד את מספר ההרוגים בתאונות דרכים גם אם רק מעצם העובדה שהסיכוי שהם ינהגו תחת השפעה נמוכה יותר.”

מסקנות המחקר מבוססות על סטטיסטיקה מ-13 מדינות בארה”ב אשר אישרו חלוקת קנאביס רפואי בין השנים 1990-2009.

http://ftp.iza.org/dp6112.pdf

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר