המפכ”ל: “להתעסק פחות עם סמים, יותר במטענים”

מפכ”ל המשטרה רנ”צ יוחנן דנינו הנחה את יחידות משטרת ישראל להתמקד פחות בתפיסת נסיונות להברחת סמים ויותר בהברחות נשק ונסיונות הנחת מטענים.

בעקבות ההחמרה במאבקי כנופיות הפשע והשימוש התכוף במטענים לסגירת חשבונות בעולם התחתון, יחד עם אוזלת היד של גורמי האכיפה והמשטרה במציאת פתרונות, הורה מפכ”ל המשטרה רנ”צ יוחנן דנינו ליחידות המשטרה להתמקד פחות בתפיסות הברחות סמים ויותר בתפיסת נסיונות להברחות והטמנת מטענים.

יוחנן דנינו
המפכ”ל יוחנן דנינו

על פי הדיווח ב’ישראל היום‘, ההנחיה החדשה ליחידות המשטרה היא כי “יש להסיט את המודיעין האנושי והטכנולוגי ואת כוח האדם המבצעי מפעילות נגד מבריחי סמים ולמקד את המאמצים בחשיפת מבריחי מטענים.”

כזכור, לפני מספר חודשים אמר המפכ”ל דנינו כי “לא מעניין אותי מי שמעשן ג’וינט במרפסת”. כעת נראה שהאמירה יוצאת הדופן מקבלת תוקף אמיתי לאחר ההנחייה למפקדי המחוזות והיחידות המרכזיות והארציות לרכז מאמץ ולהשקיע את המודיעין האנושי והטכנולוגי בסיכול פיגועים פליליים על חשבון סיכול הברחות סמים.

במקביל קראה התנועה לאיכות השלטון לראש הממשלה, לשרת המשפטים ציפי לבני ולשר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ’ להקים ועדת בדיקה בין־משרדית, שתבחן את סדר העדיפויות, דרכי הפעולה וחלוקת המשאבים של מערכת אכיפת החוק.

לפני מספר חודשים דיווחנו עוד כי גם היועץ המשפטי לממשלה לשעבר, מר מני מזוז, הנחה את המשטרה להתמקד פחות בעבירות השימוש במריחואנה וחשיש. “להתעסק עם סמים קלים זה בזבוז זמן,” אמר אז.

ראו גם: ניצב בדימ’ אליק רון: “רדיפת צרכני הקנאביס הזויה וחסרת הגיון”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר