“המלחמה בסמים לא עובדת” – מאמינים יותר מ-75% מחברי הפרלמנט בבריטניה

יותר מ-3/4 מחברי הפרלמנט בבריטניה מאמינים שחוקי הסמים הנוכחיים אינם עובדים. כך קובע סקר מכובד שנערך בעבור וועדה ממשלתית הבוחנת את המשך האיסור והפללת צרכני הסמים. עם זאת, רק 31% מחברי ממשלת בריטניה מאמינים בהפסקת הפללה של אלו המחזיקים סמים בכמויות לשימוש עצמי.

‘הגרדיאן’ מדווח כי הסקר, שנערך ע”י חברת הסקרים הבריטית ComRes בעבור הוועדה בריטית למדיניות הסמים (UKDPC), מצא כי 77% מחברי ממשלת בריטניה מאמינים שמדיניות הסמים הנוכחית אינה יעילה במניעת הבעיות הנגרמות ע”י הסמים הבלתי-חוקיים.

שוטרת בריטית במהלך פשיטה על בית גידול מריחואנה
שוטרת בריטית במהלך פשיטה על בית גידול מריחואנה

הסקר, שנערך בקרב 150 חברי פרלמנט במטרה לבחון את התפיסה בנוגע למלחמה בסמים, לא מצא הבדל משמעותי בין נציגי הקואליציה והאופוזיציה. בנוסף נמצא כי רק 18% מחברי הקואליציה חושבים שהחוקים הנוכחיים הינם ראויים.

הסקר מראה עוד כי בקרב חברי הפרלמנט ישנו חשש עמוק בנוגע לכשרות ולדרך בה מתקבלות החלטות במסגרת אותה “מלחמה בסמים”. יותר מ-60% מהמשתתפים בסקר חושבים שיש לתקן את הדרך בה נקבעת מדיניות המלחמה בסמים ויותר מ-75% חושבים שמדיניות הסמים צריכה להתמקד יותר במחקר ובעובדות.

“אמנם למדיניות הנוכחית יש כמה הצלחות כגון שמירה על רמה סבירה של אחוז הנדבקים בנגיף האיידס, אך כעת זה ברור שעלינו ‘לרענן’ מעט את אופן החשיבה ולשנות את מה שצריך שינוי.” אמר רוג’ר הווארד, מנכ”ל הוועדה בריטית למדיניות הסמים (UKDPC). “עד כה ידענו שבכלל הציבור ישנה תמיכה לשינוי בחוקי הסמים. כעת, כפי שניתן לראות בסקר, גם רבים מחברי הממשלה חושבים כך.”

הוועדה בריטית למדיניות הסמים (UKDPC) היא גוף עצמאי שהוקם לראשונה באפריל 2007 במטרה לספק מידע ומחקרים אמינים ובלתי-תלויים על ההשפעות וההשלכות של מדיניות הסמים הנוכחית ולהציג המלצות והצעות לשיפורה. הסקר נערך במסגרת הכנות אחרונות להצגת סיכום הפרוייקט של הוועדה בפני ממשלת בריטניה בסתיו הקרוב.

גם זה בטח יעניין אותך

עם זאת, נראה כי על אף ההסכמה הרחבה בנוגע לכך שהחוקים הנוכחיים אינם עובדים, ישנה מחלוקת בנוגע לדרכי ואופן ההתמודדות עם הבעיה. הסקר מצא כי מרבית חברי הפרלמנט מתנגדים להפסקת הפללה ורק 31% מתוכם חושבים שיש להפסיק להפליל אזרחים בגין החזקה של כמויות לשימוש עצמי.

“הוועדה תיבחן כיצד ליישם שינוי אמיתי שייתן ערך לכסף הציבורי המושקע במדיניות הסמים בבריטניה. אנו מתכוונים להציג את מסקנות הוועדה בחודש הבא.” סיכם הווארד.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר