“הילדה שניצחה את הסטטיסטיקה” / נעמה ציפורי

נעמה ציפורי מספרת כיצד עזר הקנאביס לבתה נוגה בת השנתיים בהתמודדותה עם טיפולי הכימותרפיה

בעקבות מחאת הקנאביס הרפואי שהחלה לפני שבועיים והגיעה לשיא אתמול בדיון בוועדת הבריאות של הכנסת, רבים מהמטופלים בקנאביס רפואי מעיזים לפרסם את עדותם ולספר על נסיונם המוצלח עם הצמח האסור.

נעמה ציפורי, אמה של נוגה, מספרת כיצד עזר הקנאביס בהתמודדותה של בתה עם טיפולי הכימותרפיה שנלוו למחלת הסרטן.

נוגה ציפורי

“הילדה שניצחה את הסטטיסטיקה”

לאור הפרסומים לגבי הקנאביס הרפואי, ואחרי שאני וקובי ראינו אתמול שוב ושוב את האבא של הילד חולה הסרטן נואם בכנסת, ושנינו בוכים מול הטלוויזיה שוב ושוב, החלטנו שאנחנו לא יכולים לשתוק וחייבים לפרסם את מה שאנחנו עברנו.

אני חולת קרוהן כבר למעלה מעשרים שנה. עברתי את כל הטיפולים והניתוחים האפשריים וקיבלתי את כל התרופות שקיימות בשוק שבמהלך השנים ריסקו לי את הגוף.

אחרי שנה קשה של התקף שלא נגמר, כאשר הפתרון היחידי היה ניתוח להסרת מטר מהמעי, ואחרי תחנונים של שנים, קיבלתי מהרופא (הבאמת מדהים שלי), את האישור המיוחל לקנאביס רפואי.

אפשר לחלק את איכות החיים שלי ללפני הקנאביס ואחריו. פתאום אני יכולה לתפקד, פתאום אני ישנה בלילות, פתאום אני אוכלת, אין לי בחילות ויש לי חיים אמיתיים. הניתוח שלי כמובן בוטל, והיום אני חיה.

אבל, זה היה החלק הקל של החיים שלי ושל קובי… ביולי 2012, אחרי שבוע שלם שנוגה שלנו סבלה מהקאות ועצירות והתרוצצויות שלנו אצל רופאים ובתי חולים, בשערי צדק, דר׳ עמיחי גילה לנוגה את אחת הבשורות הקשות שהורה יכול לגלות על הילד שלו – שלנוגה שלנו בת השנתיים וחצי יש סרטן – בירקט לימפומה.

מי שלא יודע (ואני מקווה שלא תידעו לעולם),זה סרטן קשה ונוראי, אגרסיבי ומכפיל את עצמו תוך פחות מיממה. תוך כמה שעות פרופסור אברמוב משערי צדק באה לדבר איתנו ולהסביר לנו מה קורה. אנחנו מצאנו את עצמנו נוסעים במהירות להדסה עין כרם ותוך פחות מעשרים וארבע שעות כבר קיבלנו את הטיפול הכימותרפי הראשון.

כבר בטיפול נמרץ, יומיים אחר כך כבר קיבלנו את הטיפול השני.
את הגהנום שעברנו בשבועיים שאחרי אף אחד לא יכול לדמיין, את הצרחות שלה כל לילה במשך שעות, את השינה שלה בשכיבה בגלל הבחילות, את זה שהיא לא יכלה לאכול בגלל הפצעים הפה, לעשות פיפי וקקי בלי לצרוח בגלל הפצעים שיצאו לה בישבן, ואז הכרנו את החבר החדש שלנו – המזרק של המורפיום והקטמין – שבאיזשהו שלב גם הוא הפסיק לעזור…

בדרך לא דרך,קובי הביא לי טיפות ומשחה של קנאביס במקום הסיגריות, והציע הצעה,שבפעם הראשונה נשמעה לי מזעזעת אבל אחרי שניה זה עבר לי. מצאתי את עצמי מחפשת מחקרים באינטרט על ילדים חולי סרטן וטיפול בקנאביס. מצאתי מחקר, שאותו פרסמה פרופסור אברמוב בשנת 95 על ילדים וקנאביס ושם גילינו כמה זה מקל על תופעות הלוואי של הכימותרפיה. דיברנו איתה בטלפון,והיא המליצה בחום לתת לנוגה במקום המורפיום. הרופאים בעין כרם לא אהבו את הרעיון, אבל העלימו עין (חשוב לציין שהם היו פתוחים להכל והיו הכי טובים שאפשר).

מרחנו לנוגה את משחת הקנאביס על הפצעים בישבן – הפצעים נעלמו (נעלמו!!!) תוך פחות מעשרים וארבע שעות. בטיפולי כימו הבאים נוגה קיבלה קנאביס במקום מורפיום, היא מעולם לא סבלה יותר מהתופעות לוואי!!!! היא לא קיבלה יותר מעשר פעמים סך הכל עד שיצאה מבית החולים ובמורפיום לא השתמשנו יותר.

לנוגה קראו בבית חולים ״הילדה שניצחה את הסטטיסטיקה״, היא יצאה משם אלופה!! ובריאה!! היא ישנה בלי לצרוח,לא היו לה בחילות וגם לא כאבים. היא לא התמכרה והיא לא נזקקה לזה יותר!

מאז אני וקובי מנסים לטפטף למי שאפשר כמה הקנאביס עזר לה, כמה הטיפולי כימו היו קלים יותר (כמה שאפשר).

היום, נוגה בת שלוש וחצי, ילדה רגילה ובריאה לכל דבר. ואני, אימא שלה, משתמשת בקנאביס בזמנים קשים של כאבים ולא יכולה לדמיין מה היה קורה לי אם לא היה לי את התרופה הזאת בחיים שלי.

אסור לקחת את התרופה הזאת מאיתנו! חייבים להציע את זה לילדים חולים, חייבים לפתוח את העיניים ולהשאיר דיעות קדומות בצד לטובת הילדים שלנו. אנחנו נעשה מה שצריך למענם, גם אם נצטרך לצעוד בגיהנום.

בבקשה תשתפו את זה איפה שאפשר, שיגיע למי שצריך.

– נעמה ציפורי

נוגה ציפורי

ראו עוד: איך קנאביס הציל לי את החיים / יהונתן וינברג
ראו עוד: דוד סבח – ישראלי בן 13 מטופל בקנאביס רפואי

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר