'היי טיימס' נמכר ב-70 מיליון דולר; בין הרוכשים בנו של בוב מארלי

המגזין המפורסם בעולם העוסק בענייני קנאביס נמכר אתמול (ד') לקבוצת משקיעים מלוס אנג'לס, ביניהם גם דמיאן מארלי, בנו של אגדת הרגאיי. שווי העסקה מוערך ב-70 מיליון דולר. המנהלים החדשים מתכוונים להתרחב לעולם העסקי ולקיים כנסים מקצועיים בעולם.

'היי טיימס', המגזין האמריקאי הותיק לענייני קנאביס, המצליח והמפורסם ביותר בעולם עבר אתמול (ד') לידיה של חברת השקעות מלוס אנג'לס בעסקה ששוויה מוערך ב-70 מיליון דולר.

הרוכשת היא קבוצת 'אורבה' (Oreva), חלק מחברת השקעות בבעלות איש העסקים אדם לוין ובה 20 משקיעים מתחום המדיה והטכנולוגיה, כמו גם גופים אחרים מתחום הקנאביס כגון רשת חנויות הקנאביס 'דנבר ריליף' הפועלת בבירת קולורדו וקליפורניה.

בין המשקיעים גם בנו של בוב מארלי, דמיאן מארלי, זמר ומוזיקאי מצליח בפני עצמו שגם ביקר בישראל לפני שנתיים. הוא נכנס בקול גדול לעסקי הקנאביס כשרכש לפני כחצי שנה כלא בקליפורניה אותו הפך למתקן גידול קנאביס רפואי.

דמיאן מארלי בישראל
דמיאן מארלי בביקורו בישראל בשנת 2015, עכשיו בין הבעלים של 'היי טיימס'

"'היי טיימס' הוא הקוקה-קולה של הקנאביס," אומר הבעלים החדש לוין. "אנחנו רואים את ההזדמנות להקמת חברת מדיה מגוונת ואת האפשרות להפוך את 'היי טיימס' מגוף בעל משקל בתרבות הנגד לחברת מדיה מודרנית."

מארלי, שהוא היום כוכב בינלאומי בפני עצמו, מסר בהודעה לעיתונות כי שורשי הקריירה שלו נטועים בהיי טיימס. "כשהייתי בבית ספר נהגתי לגדל את העשב. למדתי על ההבדלים בין זכר לנקבה בעזרת קריאה במגזין היי טיימס. זה כבוד גדול להיות כעת חלק מהמורשת של היי טיימס אחרי שהייתי אוהד במשך שנים ארוכות."

ל'היי טיימס' מנויים כיום 236 אלף מנויים חודשיים, לעומת תקופת השיא בה הגיע המספר עד חצי מיליון, אך במקביל מדווחים בעליו על 20 מיליון כניסות של גולשים לאתר מדי חודש.

נתונים אלו אמנם אינם גדולים בענף המגזינים הבינלאומי או האמריקאי בפרט, אך יתרונו הגדול של 'היי טיימס' טמון בערך המותג והאירועים שהוא מקיים מדי שנה, בראשם ה'קנאביס-קאפ', תחרות זני קנאביס נושאת פרסים המהווה 75% מהכנסות החברה.

היי טיימס
בוב מארלי על שער היי טיימס

"הערך הוא במותג והזיהוי שלו," מסביר לוין. "בכוונתנו לקיים אירועים נוספים מלבד אירועי 'היי טיימס' הרגילים, למשל כנסים עסקיים גדולים ורעיונות נוספים אחרים.

המגזין נוסד בשנת 1974 על ידי תום פורקייד (Tom Forcade) ונועד במקור להיות פרודיה על מגזין “פלייבוי”. הוא משווק במהדורה מודפסת מאז היווסדו ובנוסף כאתר אינטרנט מאז אמצע שנות ה-90.

האתר עבר בשנה שעברה מתיחת פנים אינטרנטית משמעותית, בעקבות מינוי מנהל תפעולי חדש ששם על דגלו לנקות את המגזין מתדמית הסטלנים ולתת לו אופי מיינסטרימי יותר, אך לא ממש הצליח לקדם את הפרוייקט. המנהל הקודם, דייויד קול, שפוטר מתפקידו, נמצא עדיין בהליכים משפטיים מול היי טיימס לאחר שהגיש נגדם תביעה ע"ס 6 מיליון דולר.

היי טיימס
ויז קאליפה וסנופ דוג על שער 'היי טיימס'

"תמיד היו לנו רעיונות נפלאים אבל לא את הכל יכולנו ליישם," אומר דני דאנקו, אחד ממובילי הדעה בתחום גידול הקנאביס ומותיקי 'היי טיימס'. "היינו קטנים יחסית וללא הרבה משאבים. עכשיו יש לנו את הגב ואת האפשרות להתרחב. תמיד היתה לנו תודעה מחתרתית ועכשיו יש לנו אפשרות לעשות דברים גדולים."

החברה החדשה תיקרא 'חברת היי טיימס אחזקות' ותגייס בחודשים הקרובים עובדים במגוון תפקידים, לצד פיטורים של עובדים שמזוהים כנראה עם הגוון ה'סטלני' ממנו מנסים הבעלים החדשים להיפטר.

"כמגזין הותיק ביותר בתחום הקנאביס החברה תישאר רגישה לבסיס האוהדים הנאמן שלה," הבהיר דאנקו. "עקרונות הליבה שלנו יישארו כפי שהם וזה עלינו להראות לקהל שאנחנו לא נוטשים."

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט