הולדר: “מוכנים לשנות את הגדרת הקנאביס בחוק”

הממשל האמריקני מוכן לעבוד עם הקונגרס על שינוי החוק ולהוציא את המריחואנה מרשימת הסמים המסוכנים – כך טוען אריק הולדר, התובע הכללי של ארה”ב.

הצהרה יוצאת דופן של אריק הולדר, התובע הכללי של ארה”ב, שאמר כי במידה והקונגרס יציע להסיר את המריחואנה מרשימת הסמים המסוכנים – הכוללת הרואין, LSD ואקסטזי – הממשל האמריקני “יותר מישמח לשתף פעולה בעניין זה”.

“נהיה יותר משמחים לעבוד יחד עם הקונגרס לבחינה מחודשת של הגדרת רשימת הסמים המסוכנים,” אמר הולדר על פי הדיווח. “בקונגרס יש מומחים לנושא ובסופו של דבר זה משהו שהקונגרס יצטרך לשנות. אני חושב שהממשל ישמח לעבוד עם הקונגרס במידה ותעלה הצעה כזו.”

כידוע, החוק הפדרלי בארה”ב – בדומה לחוק הישראלי – קובע כי קנאביס הוא “סם מסוכן מדרגה ראשונה וללא כל תועלת רפואית” בדומה לחומרים כמו הרואין, אקסטזי ו-LSD. הוצאת המריחואנה מהגדרה זו והעברתה להגדרת “דרגה שנייה” אין משמעותה לגליזציה של השימוש, אך בהחלט תאפשר קידום מחקרים והקלה בעונשים.

אריק הולדר
אריק הולדר, התובע הכללי של ארה”ב

שינוי שכזה יאפשר גם לפתור את ההתנגשות החוקית הקיימת היום המונעת מבנקים בוושינגטון וקולורדו לקבל כספים מחנויות המריחואנה החוקיות, שכן הבנקים כפופים לחוק הפדרלי האוסר על קבלת “כספי סמים”. נושא זה אמנם נפתר לכאורה בהוראת הממשל הפדרלי, אך בפועל רבים מן הבנקים עדיין חוששים לשתף פעולה עם החנויות, מה שמאלץ את בעלי החנויות לקבל כסף מזומן בלבד.

בשנה שעברה התייחס הולדר לנושא ואמר כי המלחמה בסמים גורמת לנזק: “המלחמה בסמים נמשכת כבר 30, 40 שנים ויש לה הרבה השלכות בלתי רצויות,” אמר. “ישנה התמקדות בקבוצות אוכלוסיה מסויימות, בעיקר אלו בעלי גוון עור כהה ואני חושב שיש יותר מדי אנשים בכלא, במשך זמן רב מדי ולא בהכרח מסיבות טובות.”

ראו גם: 40 מדינות בארה”ב שוקלות הקלה בחוקי המריחואנה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר