מגלגל...
x

הגירה רפואית: משפחות לילדים חולים נודדות לקולורדו בשביל טיפול בקנאביס

מאות משפחות אמריקאיות מהגרות לקולורדו, המדינה הראשונה בארצות הברית שמכריזה על לגליזציה של קנאביס לשימוש עצמי, זאת במטרה להשתמש בצמח כדי לרפא את ילדיהם הסובלים – בעיקר מאפילפסיה.

קרוב למאה משפחות כבר הפכו ל”פליטים רפואיים” ועוד כ-170 שוקלות לעבור לקולורדו במהלך החודשים הקרובים – זאת במטרה לטפל בילדיהם החולים – בעיקר באפילפסיה.

בינתיים, המשפחות שהגיעו לקולורדו כדי לטפל בילדיהם החולים מדווחות על ירידה משמעותית בפרכוסים אחרי שימוש בשמן קנאביס, זאת למרות שחוקרים מקפידים להמשיך ולהזהיר שישנו חוסר בידע ובבדיקות ואף מזהירים כי הילדים עלולים לסבול מהתקפות פרכוסים חמורות יותר בגלל גובהה הרב של קולורדו מעל פני המים.

המקרה המדובר ביותר של ילד המקבל טיפול בשמן קנאביס הוא סיפורה של שארלוט פיג’י שסובלת ממחלה נדירה הנקראת תסמונת דרבט (Dravet Syndrome) – צורה חמורה יותר של אפילפסיה – ונתקפת בכ-300 פרכוסים בשבוע! במהלך השנתיים האחרונות היא טופלה בזן של קנאביס שנקרא “הרשת של שארלוט” (Charlotte’s Web), על שמה.

שארלוט - תסמונת דרבט - קנאביס
שארלוט הקטנה הסובלת מתסמונת דרבט ומטופלת בקנאביס

במהלך הצילומים לסרט המדובר של ד”ר סנג’יי גופטה, סיפרה משפחתה כי בעקבות הטיפול כמות הפרכוסים פחתה באופן משמעותי.

החברה שמייצרת את הזן המיוחד קיבלה כבר אלפי פניות מהורים מכל רחבי ארצות הברית עד שנאלצה להודיע כי אינה יכולה לעמוד בדרישה הגבוהה עוד.

פייג’ פיג’י, אמה של שרלוט, אומרת שהיא תומכת ברשויות החוק, אבל לא יכלה להמשיך לחכות לאישורים ולראות את הבת שלה סובלת. “עכשיו היא יכולה לרכב על סוסים, לעשות סקי, לצייר ולרקוד,” סיפרה פייג’ על החלמת בתה. “המוח שלה מחלים. היא בריאה. היא שמחה.”

משפחות מהגרות לקולורדו לטיפול בקנאביס
משפחות מהגרות לקולורדו לטיפול בקנאביס

לפי ד”ר מרגרט גדי, רופאת משפחה מקולורדו אשר נוהגת להמליץ על שימוש בקנאביס עבור ילדים עם מחלות אפילפטיות קשות במיוחד, מספרת כי ב-8 מתוך 11 המשפחות בהן טיפלה, הפרכוסים של הילדים הופחתו בכ-98% אחוזים לפחות.

אבל מומחים אחרים הזהירו הורים נגד מוצרי הקנאביס. ד”ר אורין דוינסקי מהמרכז לחקר אפילפסיה “לנגון” בניו יורק, אמר: “השיגעון הזה חייב להירגע. בחיים לא ראיתי רמה כזאת של טירוף.” ד”ר דוינסקי, אשר אחראי על הניסויים הרפואיים בשמן הקנאביס וקיבל כבר מאות שיחות ופניות מהורים המעוניינים לשמוע על הסיכויים לטיפול יעיל בילדיהם בעזרת השמן, הוסיף: “יש קבוצה של רופאים אשר מזועזעים ממה שקורה היום.”

תופעת ההגירה לקולורדו אף נבדקה במחקר מיוחד ובו נמצא כי “ששה עשר (84%) מתוך 19 ההורים דיווחו על ירידה משמעותית בתכיפות התקפי האפילפסיה בזמן שטופלו בקנאביס. מתוכם שניים (11%) דיווחו על הפסקה מוחלטת של ההתקפים, שמונה (42%) דיווחו על ירידה של למעלה מ-80% אחוזים בהתקפים וששה (32%) דיווחו על ירידה של 25%-60%.”

בנוסף מצאו החוקרים כי “יתרונות נוספים של השימוש בקנאביס כוללים מצב רוח טוב יותר, שינה טובה יותר ועירנות גבוהה יותר”. תופעות הלוואי היחידות שדווחו היו “סחרחורת ועייפות”.

צפו בדיווח:


מקור

ראו עוד: איך קנאביס מציל את חייו של ילד בן 6 הסובל מתסמונת דרבט
ראו גם: לגליזציה באורוגוואי: השלב הבא – קנאביס איכותי ושוק תחרותי

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר