האינטרנט לוחץ על הממשלות לתת תשובות בנוגע ללגליזציה של קנאביס

בעד לגליזציה של מריחואנה לא רק בישראל.. האינטרנט מציף את רצונותיהם האמיתיים של האזרחים במדינות השונות.
אחרי שבשבוע שעבר התבשרנו שלפי ההצבעה באתר הרשמי של הוועדה לשינוי חברתי-כלכלי – “הידברות”, הדרישה הציבורית הפופולרית ביותר בעקבות תנועת המחאה הגדלה הינה לגליזציה של קנאביס ותוצריו, אנו מתבשרים שגם בארה”ב הרשת מתעוררת ולא נותנת לנשיא אובמה מנוחה.

נשיאים רבים הבטיחו במהלך קמפיין הבחירות שלהם כי יפעלו למען דה-קרימינאליזציה של קנאביס אך נהגו לזנוח את האמירות הללו עם היבחרם לאחר לחצים מצד הרשויות למלחמה בסמים או מצד לוביסטיים פוליטיים של המפלגות השונות. בימים אלו נראה כי צמיחת והתפשטות האינטרנט ברחבי העולם פירושם שהנושא לא יטוטא מתחת לשטיח בקלות כמו בעבר.

אובמה מעשן מריחואנה

כמו שקרה בישראל, בכל פעם שהממשל האמריקני מאפשר לאזרחים להצביע דרך האינטרנט בנוגע למדיניות הממשל, סוגיית המריחואנה היא זו שמופיעה בראש הרשימה.

  • מיד עם היבחרו של אובמה לנשיאות ארה”ב ב-2008, איפשר הממשל לאזרחים להצביע באתר Change.gov ולקבוע אילו שאלות ברצונם לשאול את הנשיא הנבחר. שאלת הלגליזציה של מריחואנה טיפסה בקלות למקום הראשון ברשימת השאלות. צוותו של הנשיא החדש – ממש כמו כאן בישראל – בחר פשוט להתעלם מהנושא.
  • בחודש מרץ 2009 שוב איפשר הממשל להצביע על שאלות לנשיא ושוב שאלת הקנאביס עלתה והופיעה במקום הראשון.
  • בחודש ינואר 2011, בשיתוף פעולה בין הממשל האמריקני לאתר האינטרנט Youtube נפתחו קווי הצבעה לשאלת שאלות פתוחות לנשיא. כל 10 השאלות שהגיעו למקום הראשון בהצבעה היו בנוגע לקנאביס.
  • בחודש יולי 2011, כנראה בגלל שנמאס לצוות הממשל מהשאלות בנוגע לקנאביס, נפתח חשבון טוויטר בו יכלו האזרחים לשאול שאלות מבלי שנספרו קולות השואלים. גם אז נראה היה שהשאלה הנפוצה חוזרת על עצמה שוב ושוב.
  • לפני מספר ימים החל צוות חדש של הממשל בתכנית שנקראת “אנחנו העם” (“We the People”) לפיה ניתנה לאזרחים אפשרות להצביע ישירות בעבור פניות לבית הלבן. שוב עלתה השאלה בנוגע ללגליזציה של קנאביס למקום הראשון בפער עצום. כפי שניתן לראות, השאלה עומדת בעינה במקום הראשון ברשימה.

שינוי במדיניות בנוגע לטיפול בנושא המריחואנה הוא הנושא הנדרש ביותר בעבור אמריקנים רבים ובייחוד בעבור הצעירים שבהם אך שוב ושוב זוכה נושא זה בהתעלמות מצד הממשל ומקבלי ההחלטות. כעת האינטרנט מאפשר לאזרחים להראות את כוחם ולהשפיע על קבלת ההחלטות.

סקר קנאביס של רשת הטלוויזיה פוקס

כעת, משנפתח המרוץ לבחירות לנשיאות 2012, יש לצפות כי השאלה הקבועה תעלה שוב ושוב אל מול הנסיונות של הממשל להראות פתיחות ולתת לאזרחים להצביע ישירות בעבור העניינים הדחופים בעיניהם.
הודות לאינטרנט נראה כי הממשלות לא יוכלו להמשיך להתעלם מדרישות הציבור וייאלצו לתת תשובות לשאלות הקשות שצפות ועולות מהציבור.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר