טוען...

דנינו על הקנאביס: “קורה לנו משהו מתחת לאף”

מפכ”ל המשטרה דיבר היום בכנס עורכי הדין באילת והבהיר כי אמירתו מהשבוע שעבר על כך שיש לשקול את שינוי חוקי הקנאביס, לא היתה טעות או פליטת פה. “קורה לנו משהו מתחת לאף,” אמר השוטר מס’ 1, שכמו אחרים לפניו “נזכר” לפתע להשתמש בהגיון הבריא שלו רק עם סיום תפקידו.

תופעה נפוצה בארצנו היא זו בה גורמי אכיפה וממשלה “נזכרים” לפתע עם סיום תפקידם, או מעט לאחריו, כי אולי הם בעצם טעו לכל אורך הדרך. כך היה המקרה עם חיים מסינג, מנכ”ל הרשות למלחמה בסמים לפני יאיר גלר, שחזר בו ממאבקו בקנאביס והביע תמיכה בלגליזציה, כך היה עם שלושה ניצבים לשעבר במשטרה (אליק רון, משה מזרחי ואריה עמית) וכך קורה כעת גם עם מפכ”ל המשטרה בכבודו ובעצמו.

יוחנן דנינו
המפכ”ל על קנאביס: “קורה לנו משהו מתחת לאף”

חודש וחצי לפני סיום תפקידו כמפקד הכללי של משטרת ישראל ולאחר 4 שנים בהן עמד בראש הארגון שנאבק יומיום בצרכני הקנאביס התמימים (במהלכן נפתחו תיקים לכ-80,000 כאלה ונערכו חיפושים והטרדות למאות אלפים אחרים), הופך המפכ”ל יוחנן דנינו כנראה לגורם הרשמי הבולט בישראל התומך בשינוי חוקי הקנאביס ומדיניות רדיפת צרכניו.

“זו דרישה ציבורית”

כבר בשנה שעברה רמז דנינו לגישתו הליברלית יחסית בעניין זה, כשאמר כי “לא מעניין אותי מי שמעשן ג’וינט במרפסת”, אך בפועל שוטריו המשיכו בהטרדות ולא הורידו את הרגל מהגז בכל הנוגע לרדיפת הצרכנים. בשבוע שעבר הרעיד דנינו את כותרות העיתונים כשאמר באופן ברור – ומול תלמידי בית ספר – כי לראייתו יש לבחון את נושא הקנאביס. “זו דרישה ציבורית,” הסביר. “הגיע הזמן שמשטרת ישראל, יחד עם מדינת ישראל תבדוק ותבחן את העמדה המסורתית.”

כעת, תוך שהוא מבהיר כי לא היה מדובר בפליטת פה או טעות, ועל אף ביקורות שספג מצד הרשות למלחמה בסמים ואחרים, מדבר שוב משוטר מס’ 1 בעד שינוי חוקי הקנאביס בישראל.

“קורה לנו משהו מתחת לאף”

“קורה לנו כאן משהו מתחת לאף”, אמר דנינו הבוקר (ב’) בכנס לשכת עורכי הדין באילת בו סיכם את הקריירה שלו ואת התקופה הלא פשוטה שלו בתור מפכ”ל המשטרה והוסיף: “אנחנו לא רוצים לאבד פיקוח ושליטה בכל הקשור ללגליזציה. אבל בכל זאת צריך לשבת, לבדוק מה קורה בעולם הרחב.”

על פי עדותו נפגש דנינו במהלך החודשים האחרונים עם מפכ”ל משטרת אמסטרדם, ולמד ממנו כיצד נכון יותר להתנהל בנוגע לנושא צריכת הקנאביס הבלתי חוקית. הוא נפגש עם ח”כ ינון מגל שהסביר לו על הנושא ולמד ממנו כי זוהי דרישה ציבורית ראשונה במעלה. אותו מגל, שהשתתף בעצרת הקנאביס באחרונה, אף הבטיח בסוף השבוע כי יפעל להטמעת לגליזציה בישראל כבר בקדנציה הנוכחית! (צפו כאן).

ראו עוד:
שלי יחימוביץ’: “טעיתי שהכחשתי עישון קנאביס”
צארית הסמים של ספרד מתנצלת: “טעיתי – קנאביס זה לא סמים”
סנג’י גופטה מתנצל: “טעיתי כשאמרתי שקנאביס הוא מסוכן”

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר