דו”ח בינלאומי: בכל 10 שניות מת אדם מאלכוהול

3.3 מיליון בני אדם מתו ברחבי העולם כתוצאה משימוש באלכוהול בשנת 2012 לבדה – יותר מאיידס, שחפת ואלימות גם יחד – כך על פי דו”ח חדש של ארגון הבריאות העולמי. עוד נמצא כי 16% מצרכני האלכוהול מוגדרים כמכורים וכי בממוצע שותה אדם כ-17 ליטר אלכוהול בשנה.

אלכוהול היה אחראי למותם של 3.3 מיליון בני אדם בעולם בשנת 2012, שהם אחד מכל 20 הרוגים בכלל. כך קובע דו”ח חדש שפורסם אמש (ב’) על ידי ארגון הבריאות העולמי (WHO). עוד מצא הדו”ח כי 16% מצרכני האלכוהול מוגדרים כ”מכורים” וכי שימוש בו מעלה את הסיכון לכ-200 מחלות ותופעות בריאותיות, ביניהם סרטן, איידס, בעיות כבד, שחפת ודלקת ריאות קשה.

אלכוהול הורג כל 10 שניות
בכל 10 שניות מת אדם עקב צריכת אלכוהול

“על פי הנתונים בכל 10 שניות מת אדם מאלכוהול,” אמר על פי הדיווח שקאר סזנה, ראש מחלקת בריאות הנפש בארגון הבריאות העולמי.

על פי הדו”ח, כל אדם בן 15 ומעלה שותה בממוצע 6.2 ליטר אלכוהול בשנה. עם זאת, פחות ממחצית מאוכלוסיית העולם שותים אלכוהול, מה שאומר שהממוצע האמיתי הוא של כ-17 ליטר בשנה לאדם. במקום הראשון בשתיית אלכוהול נמצאים הרוסים עם ממוצע של 32 ליטר בשנה.

עוד נמצא כי יותר גברים מתים עקב שתיית אלכוהול וכי אוכלוסיות בעלות הכנסה נמוכה נמצאות בסיכון גבוה יותר לסיבוכים חברתיים ובריאותיים הנוגעים לאלכוהול.

הדו”ח מראה עוד כי 16% מהשתיינים מוגדרים כ”מכורים” וכי באירופה נמצא אחוז השימוש הגבוה ביותר באלכוהול. במזרח אסיה נרשמת עלייה בשימוש באלכוהול וכך גם בסין.

וכמה מתו משימוש במריחואנה מאז הבוקר? ראו כאן.

צפו: שיכור נגד מסטול
ראו גם: אלכוהול או קנאביס – אולי הגיע הזמן להחליף תחביב?
ראו גם: מחקר: איזה חומר הכי מסוכן לנהיגה?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר