דו”ח: אלסקה תרוויח 23 מיליון דולר בשנה – ממיסי מריחואנה

בשבוע הבא יצביעו 735,000 תושבי אלסקה במשאל-עם בעד ונגד לגליזציה של קנאביס בדומה לאלכוהול. דו”ח חדש מוצא כעת כי הסדרת שוק הקנאביס בחוק באלסקה תכניס לקופת המדינה עשרות מיליוני דולרים בכל שנה.

דו”ח חדש של “Marijuana Policy” – ארגון אובייקטיבי מקולורדו הבוחן נתונים וסטטיסטיקות הנוגעות לנושא ההקלה בחוקי האיסור על קנאביס – מצא כי חנויות הקנאביס החוקיות שתיפתחנה בעקבות חוקי לגליזציה חדשים באלסקה, בה 750,000 תושבים בלבד, צפויות להכניס לאוצר המדינה עשרות מיליוני דולרים במיסים מדי שנה.

על פי ממצאי הדו”ח (PDF) צפויות החנויות באלסקה למכור קנאביס ב-55 מיליון דולר בשנת 2016 ובעד 106 מיליון דולר בשנת 2020.

הרווחים שייכנסו לקופת ממשלת אלסקה צפויים להגיע ל-7 מיליון דולר בשנת 2016 ועד ללמעלה מ-23 מיליון דולר בשנת 2020. הדו”ח לוקח בחשבון ירידה קבועה במחיר הקנאביס מ-14 דולר לגרם בשנת 2016 ועד ל-8$ בלבד בשנת 2020.

רווחים לגליזציה אלסקה

על פי הצעת החוק שתעמוד למשאל-עם (הצעת חוק 2), בוגרים מעל גיל 21 יורשו להחזיק עד 28 גרם מריחואנה ולגדל עד 6 צמחי קנאביס (לא יותר משלושה מהם צמחים בוגרים) לשימוש עצמי. החוק החדש גם יאשר ייצור, מכירה והחזקה של מוצרי קנאביס וכלי עישון שונים.

על פי סקרים שפורסמו במהלך השנה נראה כי הסיכויים ללגליזציה אכן גבוהים באלסקה: בשני סקרים שנערכו במהלך השבועות האחרונים נמצא כי 57% ו-53% מהנסקרים השיבו בחיוב על השאלה האם יצביעו בעד הצעת חוק 2, בעוד 39% ו-43% בלבד השיבו נגד. סקרים שפורסמו מוקדם יותר השנה מצאו 52% ו-55% תמיכה בהצעת החוק. רק סקר בודד אחד מחודש אפריל השנה מצא רוב למתנגדים עם 49% מול 44% בעד, כאשר אותו ארגון ערך סקר נוסף בחודש לאחר מכן, שם כבר נרשם רוב של 48% בעד מול 45% נגד.

שון פרנל מושל אלסקה
שון פרנל, מושל אלסקה – חתם ואישר את העצומה לקראת משאל העם

זוהי הפעם השלישית בה תושבי המדינה מצביעים בנוגע ללגליזציה לאחר דחיות חוזרות בשנת 2000 ובשנת 2004. כבר בשנת 1998 (שנתיים לאחר החלוצה קליפורניה) אושרה באלסקה לגליזציה של קנאביס לשימוש רפואי באישור רופא.

בשבוע שעבר פורסם דו”ח שבחן כיצד ייראה ענף הקנאביס בארה”ב בשנת 2020. בדו”ח נמצא כי בעוד 6 שנים יגיע שוק הקנאביס בארה”ב כולה לשווי של בין 21 ל-35 מיליארד דולר וכן כי יהיה איחוד בין ענף הקנאביס “הרגיל” לבין ענף הקנאביס “הרפואי”.

במחקר אחר שפורסם בחודש שעבר נמצא כי אם כל המדינות בארצות הברית (States) תאשרנה חוקי לגליזציה, סכום הכסף שייכנס ממיסוי יגיע עד למעלה מ-3 מיליארד דולר בשנה.

גם באורגון ובוושינגטון הבירה יצביעו התושבים על חוקי לגליזציה לשימוש פנאי. בפלורידה יצביעו התושבים בעד ונגד חוק קנאביס באישור רופא.

ראו עוד:
אלסקה עשתה לגליזציה כבר לפני 39 שנים
שדרנית באלסקה התפטרה בשידור: “פאק איט, אני הולכת לקדם לגליזציה”
חצי שנה של לגליזציה בקולורדו – ואלו התוצאות

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר