דה קרימינליזציה בסנטה פה: עד 28 גרם לשימוש עצמי

מועצת עיריית סנטה פה, בירת מדינת ניו מקסיקו, אישרה אמש ברוב של 5-4 חוק חדש להפסקת הפללת צרכני הקנאביס בעיר. החזקת עד 28 גרם מריחואנה לא תהווה עבירה פלילית ובגינה יינתנו קנסות כספיים בלבד.

עיר נוספת מצטרפת למהפכה הירוקה שעוברת ארה”ב: אחרי שבחודש שעבר אושרו חוקי דה קרימינליזציה (הפסקת הפללה) בברוקלין ובוושינגטון בירת ארה”ב, הצביעו אמש (ד’) חברי מועצת עיריית סנטה פה, בירתה של מדינת ניו מקסיקו, בעד הפסקת רדיפת והפללת צרכני הקנאביס.

בהצבעה שנערכה אמש נקבע ברוב של 5 תומכים מול 4 מתנגדים כי החזקת עד 28 גרם מריחואנה או חשיש לשימוש עצמי לא תיחשב עוד כעבירה פלילית.

על פי החוק החדש, שייכנס לתוקפו בתוך 30 ימים, החזקת קנאביס לשימוש עצמי תגרור קנס של 50 עד 100 דולר בלבד במקום רישום פלילי. עוד נקבע שתבוטל חובת 15 ימי המעצר האוטומטיים המוחלים על המחזיקים בחומר לשימוש עצמי וכי השוטרים יונחו להתייחס לשימוש בקנאביס כעבירה האחרונה בסדר העדיפויות.

על פי הדיווח, במקור היתה אמורה הצעת החוק לעלות להצבעה במשאל עם בחודש נובמבר הקרוב, בדומה להצעות החוק שתעלנה באלסקה ובאורגון, אך לבסוף הוחלט לקיים הצבעה במועצת העיר.

חאבייר גונזלס סנטה פה
חאבייר גונזלס, ראש עיריית סנטה פה

“הייתי בעד דה קרימינליזציה לכל אורך הדרך, רק רציתי שהשאלה תעלה להצבעה במשאל עם בחודש נובמבר כדי שהאזרחים יוכלו לקבל את ההחלטה בעצמם,” הסביר חאבייר גונזלס, ראש העיר.

בחודש שעבר ולראשונה בהיסטוריה הצטרף ארגון הבריאות העולמי (WHO) לקריאה לדה קרימינליזציה ובדו”ח מיוחד כתב כי “על המדינות לפעול לכיוון דה קרימינליזציה של התנהגויות כמו שימוש בסמים, זנות, יחסי מין חד מיניים והגדרות מיניות חריגות ולבטל את הענישה הבלתי צודקת כנגד אלו העוסקים בהן.”

בשנת 2012 אישרה גם מועצת העיר שיקגו דה קרימינליזציה של קנאביס לשימוש עצמי.

ראו: הולנד מציגה: דה-קרימינליזציה עובדת!
ראו עוד: לראשונה: רוב הישראלים בעד אי הפללת צרכני הקנאביס
ראו גם: דה-קרימינליזציה בג’מייקה: צרכני מריחואנה לא יואשמו בפלילים

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר