אי הפללה בג’מייקה: צרכני מריחואנה לא עבריינים

דה קרימינליזציה בג’מייקה: אזרחי ג’מייקה שיתפסו עם עד 57 גרם מריחואנה יוענשו בקנס כספי בלבד, רישומים פליליים על שימוש במריחואנה יימחקו רטרואקטיבית ושימוש בגאנג’ה יותר למטרות פנאי, רפואה ודת.

אמש (ה’) הודיע מארק גולדינג, שר המשפטים הג’מייקני, כי בחודשים הקרובים תונח הצעת חוק חדשה להפסקת הפללת צרכני הקנאביס, שתבטל את אימת הרישום הפלילי על המחזיקים מריחואנה לשימוש עצמי.

ראשת ממשלת ג’מייקה, פורטיה סימפסון מילר, וחברי הקבינט, אישרו על פי הדיווח את השינוי הצפוי בפקודת הסמים המסוכנים.

פורטיה סימפסון מילר
פורטיה סימפסון מילר, ראשת ממשלת ג’מייקה

למרות שנדמה כי בג’מייקה, ארץ הגאנג’ה המפורסמת, מריחואנה היא חוקית לחלוטין, בפועל קובע החוק עונשים פליליים על שימוש וסחר בקנאביס בדומה למרבית המדינות בעולם.

“הקבינט אישר שינויים מסויימים שנעשה בחוק בנוגע לג’אנג’ה,” אמר שר המשפטים גולדינג. “שינויים אלו נוגעים להחזקת כמויות קטנות של גאנג’ה לשימוש עצמי, עישון גאנג’ה בציבור, שימוש בגאנג’ה למטרות רפואיות וכן שימוש בגאנג’ה למטרות דתיות.”

“יותר מדי צעירים סיימו עם רישום פלילי לאחר שנתפסו עם ג’וינט, עובדה שמנעה מהם התקדמות בחיים, קבלה לעבודה ואפשרות לטייל ולבקר במדינות שונות בעולם,” הוסיף.

הצעת החוק, שתאושר בקרוב בממשלה, תמחק גם את כל האישומים הפליליים שנרשמו בגין החזקת כמויות קטנות ותאפשר כאמור החזקה של עד 57 גרם מריחואנה לשימוש עצמי.

אזרח שייענש בגין החזקת מריחואנה לשימוש עצמי יקבל קנס כספי בלבד, אותו יהיה עליו לשלם בתוך 30 יום. אי תשלום של הקנס יוביל לעונשי עבודות שירות בלבד.

כבר לפני 4 חודשים הודיע שר המדע הג’מייקני, דילנה סיברייט, כי ג’מייקה תאשר חוק כזה עוד בשנת 2014. “חוק דה קרימינליזציה חדש יאושר בג’מייקה עוד השנה. ג’מייקה אינה יכולה להישאר מאחור בנושא זה,” אמר סיברייט והוסיף כי המהלך יביא לשיפור הכלכלה, החברה והתרבות במדינה. “עדיף שנעשה זאת מוקדם ממאוחר,” אמר.

בכך מצטרפת ג’מייקה לגל הלגליזציה השוטף את העולם ולשינוי התודעתי שעובר על מנהיגי המדינות, בראשן מדינות אירופה ומרכז אמריקה. כזכור, בתחילת השנה אושרה לראשונה בעולם לגליזציה מלאה של קנאביס במדינת קולורדו שבארה”ב ובשבועות הקרובים יתחילו גם במדינת וושינגטון למכור קנאביס באופן חוקי לאזרחים. באורוגוואי אושר חוק לגליזציה היסטורי ובחודש נובמבר צפוי להיכנס החוק באופן סופי לתוקפו.

צפו: עסקי הגאנג’ה בג’מייקה
ראו: חוף לבן, ים כחול והרבה מאוד ירוק – נוח פלטניק מדווח מנגריל, ג’מייקה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר