ג’מייקה: אושרה בקריאה ראשונה הצעת חוק ללגליזציה

הצעת החוק החדשה עשויה לקדם את הסדרת שוק הקנאביס במדינת האי הקריבית הידועה זה שנים רבות בתרבות הגאנג’ה העשירה שלה.

הקבינט הג’מייקני אישר לפני מספר ימים (22.1.15) בקריאה ראשונה הצעת חוק היסטורית שתהפוך את ההחזקה של צמח המריחואנה לחוקית בבירת הרגאי בפעם הראשונה מזה מאה שנים.

משמעות הדברים היא שבמידה והסנאט הג’מייקני יאשר את ההצעה בעוד כשבוע, לחסידי הדת הראסטפארית תהיה את הזכות החוקית לעשן מריחואנה כחלק מהפולחן הדתי שלהם, ללא החשש מלעבור על החוק תוך כדי.

הצעת החוק מתארת גם תוכנית לטווח רחוק הכוללת חלוקת רישיונות לגידול, הפצה ומכירה של מריחואנה לצרכים תרפויטים ורפואיים. עם זאת, הצעת החוק עדיין אוסרת על פעולת העישון עצמה במקומות ציבוריים.

נושא המריחואנה בג’מייקה תמיד היה נושא רגיש בעקבות העובדה שכ-5% מאוכלוסיית המדינה הם חלק מדת הראסטאפרי. הראסטאפרי מעשנים מריחואנה כדי להגביר את תודעתם הרוחנית כחלק מהטקסים הדתיים והחברתיים שלהם.

כאשר הדיונים לגבי לגליזציה בג’מייקה החלו באוקטובר האחרון, דובר ה”Drug Policy Alliance” (שפועלת להפסקת המלחמה סמים), איתן נדלמן אמר: “ראוי לציין לחיוב את הרפורמה שג’מייקה מבצעת לגבי החזקה, שימוש פולחני ורפואי, דבר זה חשוב מבחינה פוליטית לחיזוק המנהיגות בקאריבים. זהו צעד משמעותי קדימה.”

גם זה בטח יעניין אותך

ראו עוד:
דה קרימיניליזציה בג’מייקה: צרכני מריחואנה לא יואשמו בפלילים
טיולי גאנג’ה בג’מייקה
חוף לבן, ים כחול – והרבה מאוד ירוק / נוח פלטניק מדווח מנגריל, ג’מייקה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר