ברגע האחרון: בטר תמשיך לספק קנאביס; תיקון עולם במו”מ

חברת "בטר" תוכל להמשיך לספק קנאביס למטופלים גם אחרי 31.8 ועד סוף השנה לפחות. חברת "תיקון עולם" נמצאת במו"מ עם משרד הבריאות וסביר כי גם רישיון הפעילות שלה יוארך, לפחות זמנית.

שתי החברות הותיקות של ענף הקנאביס הישראלי עומדות לפני תום תוקף הרישיון הזמני, שצפוי לפוג בעוד תשעה ימים (31.8). אך למגזין קנאביס נודע כי המטופלים שחששו מעצירת האספקה יכולים, לפחות חלקם, לנשום בינתיים לרווחה.

חברת “בטר” אמנם עדיין לא הצליחה לקבל תעודת תקן IMC-GAP המחוייב כתנאי לגידול קנאביס החל מ-1.9, וגם ספגה בתחילת השבוע מכה לאחר שהנהלת החברה, היו”ר דני נוה והמנכ”ל פנחס צרויה, הודיעו על התפטרותם, אך נראה כי נמצא פתרון זמני.

משרד הבריאות החליט כי “בטר” תוכל להמשיך לפעול בענף ולגדל קנאביס גם מבלי שמחזיקה בתקן, לפחות עד סוף השנה (31.12). ההחלטה להאריך את רישיון הגידול הזמני של החברה נובע מכך שאי-קבלת התקן נגרמת כנראה מסעיף הנוגע להיתר בנייה פרטני שהעברתו מתעכבת, ולא לאופן או איכות הליכי הגידול.

חברת “תיקון עולם” לעומת זאת מתמודדת עם הליך מורכב בהרבה, במסגרתו דורש משרד הבריאות מבעלי החברה, צחי כהן, לוותר על מניותיו בחברה לאלתר, זאת לאור הוראת המשטרה ובעקבות מידע מודיעיני חסוי שלא נחשף.

עקרונית, אם כהן לא ימכור את מניותיו בחברה (מעל 70%), בעבורן הוא מבקש כמאה מיליון דולר נכון להיום, משרד הבריאות לא יחדש את הרישיון של החברה לפעילות בענף – כך על פי הנחיית ביהמ”ש.

עם זאת מגזין קנאביס יודע כי בימים אלו מתנהל בין החברה למשרד הבריאות מו”מ, הן לגבי מתווה סופי שיאפשר המשך פעילות של החברה כרגיל, והן לגבי תקופת הביניים עד מכירת החברה או עד פתרון אחר שיאפשר את המשך פעילותה.

מאחר ומכירת מניות של חברה בסדר גודל כזה היא הליך שעשוי לקחת זמן רב, סביר להעריך שמשרד הבריאות יאריך לבסוף, זמנית, את רישיון הפעילות של החברה גם אחרי 31.8 – זאת בעיקר על מנת למנוע פגיעה במטופלים, בדגש על ילדים אוטיסטים שלא מוצאים מזור במוצרי החברות האחרות.

כזכור, בעקבות תקלות חמורות בהטמעת הרפורמה ומחסור אספקה בבתי המרקחת, פירסם משרד הבריאות שורת הקלות חדשה, כולל הארכה מנהלית של כל רישיונות המטופלים עד 31.12, התרת מעבר בין ספקים וחזרה לאסדרה הישנה, וכן הרחבת סמכויות הרוקחים לנפק מוצרי קנאביס בהתאם למלאי ולא על פי הנחיית הרופא.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר