טוען...

התופעה מתרחבת: “בכל יום נחשפת מעבדת הידרו”

קצין בכיר במחוז מרכז של המשטרה מספר כי מדי יום נתפס בית גידול קנאביס בלתי חוקי, כשבמרבית המקרים מדובר בצעירים ללא עבר פלילי שמנסים להרוויח כסף בקלות. “עלות ייצור המעבדה ירד ויש מדריכים זמינים ברשת. זה כבר מטריד במיוחד,” הוא אומר.

בשבועות האחרונים דווח רבות על תפיסות של בתי גידול קנאביס ברחבי ישראל. כעת טוען בכיר במחוז מרכז של המשטרה כי שוטריו תופסים דירת או חדר גידול שכאלה – אותם הם מכנים “מעבדת הידרו” – מדי יום ביומו.

“מעבדת הידרו בכל יום”

“מדובר בממוצע על חשיפת מעבדת הידרו אחת ביום, זה הפך למטריד במיוחד”, אומר קצין בכיר במחוז ומציין כי אמנם ישנה עלייה החדה בתופעה, אך שבמרבית המקרים העצורים הם אנשים ללא עבר פלילי, שמנסים להרוויח כסף, “לעשות את המכה”.

שוטר
בכיר במשטרה: “מדובר בממוצע על חשיפת מעבדת היידרו אחת ביום, זה הפך למטריד במיוחד”

הקצין מסביר את התרחבות תופעת הגידול בישראל: “הפיתוי אינו נעוץ רק בסכום המכירה הגבוה של גרם מריחואנה כזאת, שנע סביב מאה שקלים, אלא גם בעלות ייצור ובניית מעבדת הידרו – שירדה משמעותית. מדריכים בנושא זמינים באינטרנט וחשופים בפני צעירים רבים שמעוניינים לנסות את מזלם בהקמת מעבדת סמים.”

סיבה נוספת להתרחבות תופעת הגידול הביתי בישראל משייך הקצין לירידה החדה בהברחת חשיש לשטחי המדינה, זאת לדבריו עקב נוכחות של דאע”ש באזורים מהם נהגו להבריח. “עד לאחרונה, 60% מכמות הסמים הקלים הבלתי חוקיים בישראל הגיעו ממצרים, ואת ה’מחסור’ ברחבי הארץ ממלאות כעת מעבדות הידרו שפועלות במרכז הארץ,” אמר.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר