טוען...

בית המפ אוטונומי

המפ,כינויו של צמח הקנאביס אשר אינו מכיל חומרים פסיכואקטיביים (THC) – הינו צמח בעל פוטנציאל בריאותי ותעשייתי יוצא דופן ואין זה מפתיע שעד הוצאת הקנאביס מהחוק בשנת 1937 בארה”ב, לא רק שהמפ לא היה בלתי חוקי, הוא היה מנדטורי – חקלאים בארה”ב היו מחוייבים להקצות חלקים מהשטחים בבעלותם לטובת גידולי המפ שישמשו למגוון תוצרים בתעשייה האמריקנית

בית המפ אוטונומי

המפ היווה במשך דורות על דורות מקור נפלא לנייר, חבלים, מפרשים, בדים ובגדים, סבון, שמנים, דלק, בטון ועוד. פוטנציאל תעשייתי אדיר זה הוא גם הסיבה העיקרית לכך שצמח הקנאביס אינו חוקי – לא בגלל שהוא מסוכן לצרכנים, אלא בגלל שהוא מסוכן לתאגידי הענק.

יתרונות אלו של המפ, מאפשרים לייצר ממנו בית מתקדם אשר יכול לספק את עצמו (Self Sufficient) ללא תלות בתספוקת חשמל ו/או מים מסודרת.

לבנת בטון המפ
לבנת בטון המפ

בית המפ אוטונומי

בית המפ זה, המספק לגרים בו את כל הצרכים הבסיסיים – מים, חשמל ומזון – בנוי בצורת כיפה (Dome), מה שהופך אותו לחזק במיוחד ועמיד לאורך זמן רב. קירות הבית עשויים מבטון המפ עמיד, מבודד ומאוורר יותר מבטון רגיל ויכולים להחזיק מאות שנים אם נבנים כהלכה.

הבית מספק חשמל בעזרת חלונות סולריים המיוצרים מפלסטיק המפ, ויש לו גג ירוק בו שתולים צמחים אשר סופחים את הלכלוך ממי הגשמים ומאפשרים אספקת מים נקיים לדיירי הבית.

המפ לבריאות

מעבר לפוטנציאל התעשייתי האדיר הטמון בצמח ההמפ, לזרעיו של הצמח סגולות בריאותיות רבות. יכולותיו התזונתיות של ההמפ הן הסיבה העיקרית לשימוש בו לאורך ההיסטוריה האנושית וכן לעניין הגובר בו בשנים האחרונות: ההמפ מכיל פרוטאינים אשר דרושים להתנהלות תקינה של גוף האדם, עשיר באומגה 3 ובאומגה 6 (ובאיזון מדהים ונדיר ביחס הכמות ביניהם), מכיל כלורופילים חיוניים וכמובן את כל היתרונות והויטמינים שבכל צמח גינה. בנוסף ההמפ מכיל חומצות שומנים חיוניות ועוזר להתחדשות ותקינות תפקוד המוח, הזכרון, מצב הרוח ויכולת הריכוז. בנוסף לכל זה, ההמפ הוא גם טעים מאוד ובעל גוון טעם אגוזי אשר יכול בקלות להחליף את השימוש בסויה למשל אשר לא ניתנת לצריכה על-ידי אנשים בעלי רגישויות.

קיראו עוד: מכונית העתיד – מיוצרת מהמפ ומתודלקת בקפה

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר