בדיקה שגרתית? מה חיפש שוטר באיבר המין של צעיר מבית שמש

צעיר תושב בית שמש נאלץ להתמודד עם חיפוש פומבי של שוטר ללא מדים באיבריו האינטימיים, ללא חשד סביר, זאת לאחר שהודה כי בעבר נתפס עם מעט חשיש. בחיפוש עצמו לא נמצא דבר. התירוץ להשפלה – ‘בדיקה שגרתית’. במשטרה לא מכחישים את הפרטים, אך טוענים שהנוהל בוצע כדין.

צרכני קנאביס בישראל יודעים היטב שכאשר יוצאים מהבית עם פרח או שניים, עדיף ליתר בטחון להחביא אותם בתחתונים למקרה של התקלות עם שוטרים. במרבית המקרים יבצעו השוטרים חיפוש בכיסים ובבגדים בלבד וימנעו מלהפשיט את הקורבן – בודאי כאשר מדובר בשטח ציבורי וגלוי.

זה לא מה שקרה למ’, צעיר מבית שמש, שמספר שנאלץ לעבור חיפוש משפיל באיבר מינו, לאור יום, במקום ציבורי וגלוי, ללא חשד סביר – וכל זאת מבלי שבכלל נמצא לבסוף משהו בחיפוש.

מ’ מספר כי הוא וחברו יצאו בשבוע שעבר בשעה 15:00 לערך מכיוון מקום עבודתם, אל עבר חנות בעיר. הם עצרו את הרכב בחנייה ומ’ יצא לכיוון החנות לרכוש את שחפץ – טפסי ‘ווינר’ למילוי.

בדרכו חזרה אל הרכב זיהה מ’ אדם בלתי מוכר בלבוש אזרחי וללא מדי משטרה העומד בסמוך לרכב. רק כשהתקרב הופתע לראות אקדח על מותניו והבין שמדובר בשוטר.

השוטר ביקש ממ’ להזדהות, בדק את פרטיו במסוף ולאחר שגילה שמ’ כבר נתפס פעם אחת בעבר עם חתיכת חשיש – הודיע לו על ביצוע חיפוש באיבר מינו בנסיון לאתר קנאביס או חשיש גם כעת.

כששאל מ’ מה החשד הסביר בגינו נעשה החיפוש, השיב השוטר כי מדובר ב’בדיקה שגרתית’. עם סיום הבדיקה לא נמצא דבר.

“השוטר ביקש שאציג לו רשיו נהיגה וכך עשיתי בלי להתווכח,” מספר מ’ בשיחה עם כתב המגזין. “למרות שהסברתי שאנחנו באמצע יום עבודה השוטר הגיש את הרשיון לשני בלשים שהיו בניידת – גם הם בלבוש אזרחי – ואלו התחילו לבדוק את הפרטים שלי.”

ואכן בבדיקה קצרה במסוף זיהו השוטרים כי לפני כשנה נעצר מ’ בגין החזקת מעט קנאביס לשימוש עצמי – בתיק שנסגר מחוסר עניין לציבור – מה שהספיק כנראה מבחינתם לבסס ‘חשד סביר’ לכך שגם הפעם מ’ מחזיק דבר מה אסור.

“השוטר אמר שמדובר ב’בדיקה שגרתית’ והורה לי להוציא הכל מהכיסים,” הוא מתאר. “לא סירבתי. הוצאתי הכל ואז הוא התחיל למשש לי את הכיסים הלוך ושוב ולא מצא כלום. הוא שאל אותי אם יש לי משהו בביצים ועניתי שלא”.

התשובה שלילית לגבי אבריו המוצנעים של מ’ לא הספיקה לשוטר, שהחליט לבצע חיפוש באיבר המין. “בשלב זה הוא הורה לי לפתוח את המכנסיים ולהרים תחתונים כדי שיוכל להסתכל באיבר מיני – וזאת כשאנחנו ברחוב הומה אדם ובצמוד לתחנת אוטובוס,” מספר הצעיר.

“עשיתי כדבריו אך משלא מצא דבר אמר לי שאני משוחרר לדרכי,” סיכם את החוויה המשפילה. “שוחררנו אני וחברי ללא כל דו”ח חיפוש או הסברים על מה קרה. מיותר לציין את גודל ההשפלה שעברתי – מה גם שבשלב החיפוש עבר בסמוך הבוס שלי מהעבודה.”

לאחר 3 ימי בדיקה החזירה המשטרה תשובה לפנייתנו בנושא זה – ולא הכחישה את הפרטים כלל. “בפעילות מבצעית ובעקבות חשד שעלה, בוצע חיפוש כדין,” נמסר רק.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר