באורגון חוגגים לגליזציה ומחלקים קנאביס בחינם

חוקי הלגליזציה החדשים באורגון ייכנסו מחר בבוקר לתוקפם ויתירו שימוש, החזקה וגידול של קנאביס חוקי. עם זאת ישנה בעיה אחת: חנויות הקנאביס ייפתחו רק ב-2016 ומכירה ורכישת קנאביס עדיין אסורים. הפתרון: ארגוני לגליזציה מחלקים קנאביס בחינם בשני מוקדים שונים במדינה.

ב-5 בנובמבר 2014 הצביעו תושבי מדינת אורגון, ארה”ב, בעד לגליזציה של קנאביס. במשאל-עם שנערך אז בחרו 54% מהקולות ללכת בדרכן של וושינגטון וקולורדו ולאשר את הפסקת הפללת צרכני הקנאביס ואת הסדרת השוק באופן חוקי. על פי החוק החדש תושבי אורגון בני 21 ומעלה יורשו להחזיק עד 225 גרם מריחואנה לשימוש עצמי בבית, עד 28 גרם להחזקה בציבור וכן יאושר גידול ביתי של עד 4 צמחי קנאביס.

עם זאת, החוק החדש, שייכנס לתוקפו באופן רשמי מחר בבוקר (1.7), אינו מתיר עוד מכירה וקנייה של קנאביס חוקי וחנויות הקנאביס הראשונות צפויות לקבל רשיונות ולהיפתח רק בתחילת שנת 2016.

את הפלונטר המוזר הזה, המתיר שימוש והחזקת קנאביס אך אינו מתיר מכירה ורכישה, פתרו ארגוני הלגליזציה באורגון באופן מקורי: החל ממחר יחלקו הארגונים קנאביס בחינם לכל דורש וללא עלות כלשהי – זאת בכדי לא לעבור על החוק האוסר באופן זמני על מכירה.

לגליזציה באורגון

על פי הדיווח באורגון, בכוונת הסניף המקומי של ארגון NORML, הפועל להסדרת שוק הקנאביס בארה”ב, לחלק החל מחצות הלילה של ה-1.7 קנאביס וזרעי קנאביס בחינם לכל תושב בן 21 ומעלה.

“על אף שהחזקה וגידול של קנאביס הופכים להיות חוקיים, לא ניתן בינתיים לרכוש קנאביס או זרעי קנאביס באופן מוסדר,” נכתב בהודעה לעיתונות שפרסם הארגון. “סניף פורטלנד של NORML יקיים הסברה פתוחה לציבור ויחד עם שותפים נחלק אלפי זרעים ומאות קילוגרמים של קנאביס – זאת בכדי שאגוני הפשיעה ומדינת וושינגטון השכנה לא ירוויחו על חשבוננו מהחוק החדש.”

גם הארגון Weed the People החליט להצטרף לחגיגת החינמיים ובסוף השבוע, החל מה-3.7, יחלקו נציגיו קנאביס בחינם לכל דורש. לצורך החלוקה ארגנו הפעילים אירוע מסודר אליו ניתן להיכנס על ידי רכישת כרטיס ב-40$ ובו יוכל כל משתתף לקבל עד 7 גרם קנאביס איכותי שגודל על ידי ספקי הקנאביס הרפואי במדינה. “זה יותר מסתם קנאביס בחינם,” אומרים המארגנים, “זו היסטוריה בהתגשמותה.”

חגיגות מליל הלגליזציה:

ראו עוד:
קליפורניה: קנאביס רפואי חינם להומלסים ונזקקים
כוכב הפרסומת ללגליזציה באורגון: שוטר לשעבר

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר