ארה”ב: רופאים דורשים אזהרות שימוש על אריזות קנאביס

בדומה לאזהרות המודבקות על קופסאות סיגריות, איגוד הרופאים האמריקאי (AMA) דורש כעת לשים אזהרות שימוש על אריזות קנאביס הנמכרות לציבור ומודיע כי צריכת קנאביס במהלך ההריון ותקופת ההנקה עלולה לפגוע בעובר. המתנגדים למהלך טוענים כי אין לו די גיבוי מחקרי או מדעי, וכי לא מוכח שעישון קנאביס עלול בכלל להזיק לעובר.

איגוד הרופאים האמריקאי (AMA) קורא לקידום הצעת חוק שתחייב חנויות קנאביס חוקיות בארה”ב להדביק על אריזות קנאביס מדבקות ועליהן אזהרות שימוש במריחואנה – כפי שנעשה על מוצרי אלכוהול וטבק. זאת לדבריהם בשל הסיכון שעלול להיגרם לעוברן של נשים בהריון הצורכות קנאביס במהלכו או בזמן הנקה, כך על פי הדיווח בארה”ב.

זהירות: קנאביס בהריון

בהצהרה ששיחררו חברי האיגוד בתחילת השבוע, הם טוענים כי צריכת קנאביס במהלך הריון עלולה להוות סכנה לעובר, זאת לטענתם על פי מחקרים, שלא הוצגו לציבור בעת פרסום ההצהרה.

לוגו איגוד הרופאים האמריקאי בשילוב עלה קנאביס
איגוד הרופאים האמריקאי: “קנאביס עלול להיות מסוכן לעובר”

בנוסח ההצעה מפורט כי נכון לכרגע הנוהל החדש שמחייב אזהרות שימוש על אריזות קנאביס צפוי לפעול רק במדינת אורגון, אך בהמשך הן צפויות להיות חובה בכלל החנויות ביבשת.

מלבד הריון טוענים חברי האיגוד כי גם בשלב ההנקה אסור לנשים לצרוך קנאביס, וכי גם בשלב זה עלולה הצריכה לגרום לנזק בריאותי לתינוק.

“ישנן תוויות אזהרה דומות על מוצרי אלכוהול וטבק, אך מריחואנה היא הסם הנצרך ביותר בארה”ב עבור נשים בהריון,” מסרה ד”ר דיאנה רמוס (Diana Ramos), רופאה מלוס אנג’לס ובכירה באיגוד, שהייתה אחראית על העלאת ההצעה במהלך הפגישה.

גם זה בטח יעניין אותך

לדבריה של ד”ר רמוס מריחואנה “לא הוכחה כבלתי מזיקה לצריכה במהלך הריון או הנקה”, ולכן יש לנקוט בצעדים כדי שהציבור יהיה מודע לסכנות אלו.

המתנגדים למהלך: “חוסר בראיות ומחקר”

חלק מחברי האיגוד התנגדו למהלך, וציינו כי טענותיה של ד”ר רמוס אינן מגובות בראיות מדעיות או במחקרים, וכי עצם העובדה שמריחואנה לא הוכחה כלא מזיקה, לא אומרת שהיא אכן מזיקה.

מחקר ארוך טווח שנערך בג’מייקה, מצא כי עישון מריחואנה במהלך הריון אינו פוגע בעובר ואף מסייע להתפתחותו. עוד נמצא כי עישון קנאביס עשוי לסייע לטיפול בתופעות לוואי שונות המלוות את ההריון, כגון הקלה על בחילות, הקאות או כאבי בטן.

מחקר ישראלי קובע: קנאביס מסוכן לחברות התרופות >>> http://canna.bi/1gpUkdp

Posted by ‎קנאביס‎ on Monday, June 16, 2014

ראו עוד:
“מריחואנה עושה אותנו אמהות טובות יותר”
צפו: אמא נותנת לתינוק לעשן באנג
“העוגיות של אבא” – איך לדבר עם הילדים על מריחואנה
שוברים את המיתוסים – העובדות על הסכנות הבריאותיות בצריכת קנאביס

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר