ארדן: “לא ידוע לי על יוזמה לאי הפללה”

אכזבה למי שקיווה לבשורות מועדת ארדן לאי הפללה: בראיון-חג טוען השר לבטחון פנים שהוא כלל אינו מכיר את היוזמות לאי הפללה ומדגיש כי הוא מתנגד בכל תוקף להסדרת שוק הקנאביס בחוק. יחד עם זאת הוא טוען כי “לרדוף אדם שמשתמש בביתו זה לא בראש סדר העדיפויות של המשטרה”.

הצעת החוק שהגישה ח”כ שרן השכל לאי-הפללת צרכני הקנאביס והפכה בהמשך לועדה בראשותו של השר לבטחון פנים גלעד ארדן, לא תניב כנראה את התוצאות לה ציפו רבים כל כך. אמנם הועדה עדיין בדיונים – למרות שהבטיחה הצגת מסקנות כבר לפני שבועיים – אבל לפי דבריו הטריים של השר הממונה עליה, אין מה לצפות לבשורות.

“לא ידוע לי”

בראיון חג לכבוד ראש השנה נשאל ארדן מה דעתו לגבי אותן יוזמות בנושא אי ההפללה, ומסיבה לא ברורה השיב כי הוא אינו מכיר את העניין. אז אם חשבתם שארדן עומד בראש צוות שבוחן בימים אלו אי הפללה, מסתבר שהשר עצמו כלל לא שמע על זה.

ארדן על אי הפללה: לא ידוע לי
“לא ידוע לי על יוזמות לאי הפללה” – השר גלעד ארדן

למרות הפגנות שנערכו מחוץ לביתו ולמרות תמיכתה של שרת המשפטים איילת שקד ובעקבותיה גם הגשת הצעת חוק כאמור, ארדן, לפחות לפי דבריו, לא מייחס לעניין חשיבות רבה. “לא ידוע לי,” זה כל מה שאמר כשנשאל על עמדתו כלפי יוזמות אי ההפללה שעל הפרק.

“לשמור על בני הנוער”

עוד הוא הוסיף כי הוא מתנגד נחרצות לכל לגליזציה של סמים, זאת על רקע תפקידו כיו”ר ארגון ‘אל-סם’ והנסיון המר שיש לו עם הנזק שסמים גורמים לצעירים. בדומה לאמירות קודמות שלו גם כעת מבהיר השר שלדעתו אין הבדל בין לגליזציה לאי-הפללה.

“אני מתנגד נחרצות ללגליזציה של סמים,” השיב במה שנראה כנסיון להתעלם מהפרדת הקנאביס משאר הסמים. “כמי שכיהן בעבר כיו”ר אל סם, וראה את ההשפעות הנוראיות של שימוש בסם על בני נוער שעתידם חוסל – לפעמים גם חייהם והשירות הצבאי שלהם – אני לא חושב שניתן יהיה לעשות הבחנה שלא תחלחל ולהגיד שבני נוער לא ומבוגרים כן. אלו גבולות מלאכותיים שלא ניתן יהיה לשמור עליהם.”

“זה עוד לפני שדיברתי על יכולותיה של המשטרה לאכוף נהיגה תחת השפעה של סמים, כשבאותה נשימה אנחנו כואבים עלייה דרמטית בהיקף ההרוגים בתאונות דרכים,” הוסיף.

“לא בראש סדר העדיפויות”

נראה שארדן מתכחש לגמרי לנושא ואף חושב שהמשטרה לא ממש מתעסקת בו. בניגוד לדוחות הרשמיים שמראים כי בכל חצי שעה נעצר ישראלי על שימוש בסמים, ארדן חושב שמדובר בעניין מינורי לחלוטין.

“אני לא חושב שזו הבעיה הבוערת ביותר. וזה לא בראש סדר העדיפויות של המשטרה לרדוף אדם בגיר שמשתמש בביתו לשימוש פרטי לבד,” אמר.

ראו גם:
זהבי לארדן: “בוא נעשן ג’וינט”
פייגלין: “האיסור על קנאביס – שליטה באזרחים”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר