חוסר מוטיבציה? 7 מנכ”לים מצליחנים שעישנו קנאביס

ישנם כאלה הטוענים כי שימוש ממושך בקנאביס גורם לחוסר מוטיבציה ומעכב התקדמות בחיים המקצועיים. הנה כמה אנשי עסקים מצליחים, כולם מנכ”לים של חברות גדולות, שקוראים תיגר על הסטיגמה ומנפצים את המיתוס.

כתב: גיא קרלינסקי

כולנו מכירים את הסטיגמה של הסטלן הבטלן שלא מתקדם בחיים. הרשות למלחמה בסמים אפילו מזהירה באתר שלה מפני “סינדרום חוסר המוטיבציה” המתאפיין ב”ירידה משמעותית בהתלהבות ובדחף האישי, במוטיבציה ובשאפתנות, באדישות לגבי העתיד, בתחושת כבדות, בטווח קשב קצר, בקלות הסחת הדעת, בירידה בכושר הריכוז ופגיעה כללית ביכולת השיפוטית ובזיכרון”. לטענת הרשות, הסינדרום “גורם לירידה בציונים אצל צעירים ואפילו מוריד את מנת המשכל (IQ)”!

כמובן שטיעון “חוסר המוטיבציה” כבר מזמן לא רלוונטי והיום אנחנו יודעים שאפילו נשיא ארה”ב עצמו נהג לעשן קנאביס ולא מעט.

הנה כמה מאנשי העסקים המצליחים ביותר שנהגו לעשן קנאביס:

מייקל בלומברג

michael-bloomberg

ראש עיריית ניו יורק לשעבר מייקל בלומברג הוא המייסד, בעלים ומנכ”ל של חברת התקשורת בלומברג. ב-2001, בטרם התמודדותו לראשות הערייה, הוא נשאל בראיון האם אי פעם עישן מריחואנה. תשובתו הייתה: “בטח שעישנתי, וגם נהנתי מזה“.

"בטח שעישנתי, ונהנתי מזה"- הקמפיין של NORML
“בטח שעישנתי, ונהנתי מזה”- הקמפיין של NORML

בשנת 2002, קרן הארגון הלאומי לשינוי בחוקי המריחואנה (NORML) השקיעה חצי מיליון דולר בקמפיין פרסום שהציג את פרצופו של בלומברג בצמוד לציטוט. הקמפיין הופיע ב’ניו יורק טיימס’ ועל גבי אוטובוסים בעיר ניו-יורק. בעקבות זאת בלומברג אמר שהוא מתחרט על התשובה שנתן ושהוא מתנגד לדה-קרימינליזציה של קנאביס. “אני מאמין שאנו צריכים לאכוף את החוקים,” הוא אמר, “ואני לא חושב שדה-קרימינליזציה של מריחואנה היא רעיון טוב.

ריצ’רד ברנסון

ריצ'רד ברנסון עם בנו סם
ריצ’רד ברנסון עם בנו סם

מייסד התאגיד הבין-לאומי וירג’ין (Virgin), ריצ’רד ברנסון, הוא תומך ידוע של קנאביס. בראיון למגזין GQ סיפר כי עישן קנאביס עם בנו, סם, בחופשה בחוף באוסטרליה. ב-2012 בנו אף הפיק את הסרט הדוקומנטרי “שוברים את הטאבו” שעסק בלגליזציה ובו השתתפו ביל קלינטון, ג’ימי קרטר, מורגן פרימן וברנסון עצמו.

ברנסון מחזיק פרס שקיבל ממוזיאון הקנאביס
ברנסון מחזיק פרס שקיבל ממוזיאון הקנאביס

ב-2013 ברנסון פירסם מאמר קצר בו קרא לראש ממשלת אנגליה להפסיק את המלחמה בסמים. “אם המלחמה בסמים הייתה עסק,” כתב, “היינו סוגרים אותה מזמן”. הוא אפילו סיפר פעם בראיון כי הוא למד את אומנות גלגול הג’ויינטים מקית’ ריצ’רדס, הגיטריסט של הרולינג סטונס.

יו הפנר

"גיליתי מימד חדש ושונה לסקס"- יו הפנר
“גיליתי מימד חדש ושונה לסקס”- יו הפנר

יו הפנר השיק את מגזין פלייבוי עוד בשנות החמישים וכבר עשרות שנים הוא ידוע כתומך לגליזציה נלהב. ב-1970 הוא תרם 5,000 דולר מקרן פלייבוי להקמת NORML, הארגון האמריקני לשינוי מדיניות הקנאביס.

“אין לי שום ספק שצריך להתיר בחוק מריחואנה מאחר והאיסור גובה את אותו המחיר שגבה האיסור על האלכוהול,” אמר ב-2010. “במילים אחרות מדובר בעניין רפואי ויש לטפל בו ככזה.” הפנר גם סיפר בראיון על החוויה האישית שלו עם קנאביס: “עישון עזר לי להתחבר לחושים שלי, גיליתי מימד חדש ושונה לסקס,” הוא אמר למראיין.

מארק ג’ונסון

"קנאביס הוא סם תפקודי מאוד"- מארק ג'ונסון
“קנאביס הוא סם תפקודי מאוד”- מארק ג’ונסון

מארק ג’ונסון הוא המנכ”ל ואחד המייסדים של מעבדות ‘דקארט’, חברת טכנולוגיה היושבת בלוס-אלמוס, ניו מקסיקו. לפני כן הוא היה מנכ”ל של חברה בשם “צייט” (Zite), חברה בעמק הסיליקון שפיתחה אפליקציה מותאמת אישית לחדשות בסלולר. החברה נמצאת כיום בבעלות תאגיד התקשורת ‘טיים-וורנר’.

כשעוד עבד ב-Zite אמר ג’ונסון למגזין בלומברג שהוא מעשן מריחואנה באופן יום-יומי ושזה דבר כל כך נפוץ בקרב עובדי עמק הסיליקון שאף אחד לא עושה מזה עניין.

לאנשים פשוט לא אכפת,,” אמר, “אם אתה מעשן אתה לא צריך להסתיר את זה, ואם אתה לא, אתה צריך לקבל את העובדה שאנשים מסביבך עושים את זה.” עוד הוא הוסיף כי קנאביס הוא “סם תיפקודי מאוד, מתכנתים יכולים לתכנת על זה, כותבים יכולים לכתוב.”

פיטר לואיס

"אני תומך בהיגיון הבריא שבשינוי חוקי הסמים של ארה"ב"- פיטר לואיס
“אני תומך בהיגיון הבריא שבשינוי חוקי הסמים של ארה”ב”- פיטר לואיס

פיטר לואיס המנוח התקבל למשרה זוטרה בתאגיד הביטוח האמריקני “פרוגרסיב” (Progressive) בשנות החמישים. בתור עשור הוא הפך למנכ”ל החברה בהיותו רק בן 31, עמדה בה נשאר עד שיצא לגמלאות בשנת 2000. לואיס נשאר בעמדת יושב ראש החברה עד למותו ב-2013.

לואיס החל להשתמש בקנאביס על מנת לטפל בכאבים שנגרמו מקטיעת רגל שעבר ב-1998. הוא תרם פעמים רבות סכומים נכבדים למטרות הקשורות בלגליזציה כשבין השנים 1996 ל-2010 תרם בסה”כ כ-1.7 מיליון דולר למאבק ללגליזציה בקליפורניה.

“אני תומך בקמפיין בגלל שאני תומך בהגיון הבריא שבשינוי חוקי הסמים של ארה”ב,” אמר על תרומתו לקמפיין הלגליזציה. “אני מעריץ את המאמץ, האנרגיה והמחוייבות של האנשים המעורבים בקמפיין, ואני רוצה לעזור להם להשמיע את המסר שלהם לבוחרים.”

ג’ון ספרלינג

השתמש בקנאביס רפואי- ג'ון ספרלינג
השתמש בקנאביס רפואי- ג’ון ספרלינג

ג’ון ספרלינג, שנפטר בשנה שעברה בגיל 93, היה המנכ”ל של אוניברסיטת פיניקס, קולג’ למטרות רווח שהוא עצמו ייסד ב-1976. ספרלינג נודע כטיפוס מעט אקסצנטרי, לאחר שהוציא סכומים גדולים מאוד בנסיונות כושלים לשבט את כלב המחמד שלו.

ספרלינג הצטרף לפיטר לואיס מחברת פרוגרסיב ותרם אף הוא כסף למאמץ הלגליזציה. ספרלינג סיפר כי הקנאביס עזר לו להתמודד עם תופעות הלוואי של טיפול בסרטן הערמונית ממנו סבל.

ג’ורג’ צימר

"מעשן קבוע כבר 50 שנה"- ג'ורג' צימר
“מעשן קבוע כבר 50 שנה”- ג’ורג’ צימר

ג’ורג’ צימר, המייסד ומנכ”ל לשעבר של רשת האופנה הענקית “Men’s Wearhouse“, מעשן קנאביס כבר עשרות שנים. בראיון בספטמבר לרשת CNBC הוא סיפר כי הוא “מעשן מריחואנה באופן קבוע כבר בערך 50 שנה.”

צימר הוא תומך נלהב של לגליזציה וב-2016 בכוונתו לקדם את הצעת החוק שמטרתה להתיר לגליזציה של קנאביס למטרות פנאי בקליפורניה, בדומה לוושינגטון, קולורדו ועוד. מאז פיטוריו מהחברה ב-2013 הקים צימר חברה לההשכרת טוקסידו אונליין וחברת חייטים אונליין.

ראו עוד:
5 מוזיקאים מפורסמים שנכנסו לעסקי הקנאביס
9 מצליחנים אוהבי קנאביס ותומכי לגליזציה
אלו הם 50 צרכני המריחואנה המשפיעים ביותר בארה”ב

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר