אמהות בארה”ב: “נמאס לנו ששופטים אותנו על תחביב בלתי מזיק”

אמהות המעשנות מריחואנה בסוף יום עבודה ארוך טוענות שנמאס להן ששופטים אותן על תחביב בלתי מזיק

מאת: קורי בינס

אמהול למען מריחואנה

בכל ערב נכנסים שני בניה של מרגרט בסערה הביתה לאחר אימון הספורט היומי שלהם ומתיישבים מיד אל מול מסך הטלוויזיה, בזמן שהיא ממהרת למטבח בכדי לארגן ארוחת ערב. “זו שעת הערב הזו בה אני מרגישה סחוטה אחרי יום עבודה ארוך”, מספרת מרגרט, זמרת-יוצרת ואמם של בן 6 ואחיו הקטן בן השנה. אבל במקום למזוג לעצמה כוס של יין אדום, היא ניגשת לחדר העבודה ו”מושכת” כמה שאכטות מ”המבולט קוש”, אחד מארבעת זני המריחואנה האהובים עליה, אותם היא מעשנת 7 ימים בשבוע.

הקנאביס עוזר לה לשמור על פוקוס ולהתרכז במשימתה הפעם – לעזור לבניה הקטנים לבנות מגדל ממקלות ארטיקים משומשים. “זה יכול להפוך את מלאכת קיפול הכביסה המעיקה למשל, לדבר מהנה,” מספרת מרגרט בת ה-45. “אם לא הייתי מעשנת מריחואנה, היו נאגרות לי עוד 3 ערימות של כביסה עד לסוף השבוע.”

עם זאת, את המריחואנה היא מחביאה היטב ואינה מעשנת ליד בניה והם אינם מורשים להיכנס לחדר העבודה כשהיא שם. זאת בכדי שאמהותיהם של החברים לכיתה לא ישמעו על כך ויאסרו על בניהן לבוא לשחק עם בניה בביתם.

גם זה בטח יעניין אותך

“ההרגשה ששופטים אותך על משהו שהוא בלתי מזיק בעליל ולחלוטין אורגני וטבעי, להנות מיצירה של אלוהים, מרגיש ממש חרא. במיוחד כשזה מגיע מאמהות שמורידות שני בקבוקי יין שרדונה בשבוע כאילו זה היה בקבוק מיץ תפוחים,” מתלוננת מרגרט. “קשה לי לבלוע את הצביעות והדו-פרצופיות. האמהות השתייניות הן עלובות בעיניי ובמרבית המקרים אני אעזוב אירוע בו מתחילים לשתות לשוכרה.”

מרגרט אינה האמא המעשנת היחידה שנמאס לה שאמהות שתייניות אחרות שופטות אותה. היום ישנה קבוצה מוכרת בפייסבוק שנקראת “Moms for Marijuana” (“אמהות למען מריחואנה”) ומונה כבר מעל ל-20,000 לייקים.

“זה בכלל לא משנה במה אתה משתמשת – אם זה עושה לך טוב, זה לא מונע ממך תפקוד תקין ולא מזיק לך ו/או לסביבה, אין לאף אחד זכות לשפוט אותך על כך,” אומרת דיאן פורנבאכר, סגן נשיא איגוד הנשים בארגון NORML, הפועל למען לגליזציה של מריחואנה בעולם. “הורים צרכני מריחואנה אינם ההורים המושלמים, אבל הם בטח הרבה יותר בריאים לילדיהם מההורים שנוהגים לשתות כל ערב. קנאביס גורם לאנשים להיות נחמדים יותר אחד אל השני. נדיר לשמוע סיפורים על שני מעשנים שהלכו מכות סתם כך, בניגוד לאלכוהול שאחת מתופעות הלוואי שלו היא אגרסיביות ועודף בטחון עצמי.”

שרון לטס, אמא מקליפורניה שהשקתה את בתה בת ה-16 בתה מריחואנה כשזו סבלה מכאבים עקב פיברומיאלגיה, מסכימה: “קנאביס מוריד את המתח שנצבר במהלך יום עבודה באותו אופן בו פועלת גם כוס יין אדום למשל. אך לעומת אלכוהול, קנאביס איננו ממכר ולא הורס את הבריאות. בכנות – הייתי מעדיפה שכל ההורים יעשנו מריחואנה במקום לשתות אלכוהול.”

מאחר והקנאביס מוגדר כסם בלתי חוקי, לטס ובתה חששו שהריח של תה המריחואנה יגיע לשכנים. ואפשר להבין אותן – במדינות מסויימות בארה”ב, אמא שתיתפס עם מריחואנה, מסתכנת בעונשי מאסר וישנה אפילו סכנה שילדיה יילקחו ממנה על ידי רשויות האכיפה.

“אם הייתי רוצה, הייתי יכולה לשבת עם כוס יין ביד אחת, כוס קפה ביד השנייה, סיגריה בין השפתיים ותחת השפעת תרופות וכדורים ולהחזיק ילד על ברכיי, והכל היה בסדר מבחינת הרשויות,” אומרת שרה פראנק, מקימת הארגון “אמהות למען מריחואנה” ואמם של שני ילדים בני 9 ו-12.

“לאיפה שלא נסתכל, משפחותינו מופגזות בפרסומות שקוראות להם ליטול את הסמים הללו. חברות גדולות מרוויחות ממכירת המוצרים הללו, שהם הרי סמים לכל דבר, וגם הכלכלה מרוויחה מהטלת מיסים על אותם מוצרים. במקביל, בן אדם בוגר לא מורשה לקבל החלטה להשתמש במוצר טבעי ובריא שכבר הוכח מעל לכל ספק שאם בכלל מזיק, אז הרבה פחות מכל אותם מוצרים אחרים. זה פשוט לא הגיוני.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר