אלכוהול מסוכן פי שתיים מקנאביס – מחקר חדש

כמה מתים בשנה עקב שימוש במריחואנה
מריחואנה בריאה יותר לשימוש מבוטנים
מחקר אשר פורסם לאחרונה במגזין הסייקו-פארמאקולוגיה של ארגון התרופות הבריטי מוכיח כי אלכוהול גורם לנזק גדול הרבה יותר לצורכים אותו מאשר הנזק הנגרם משימוש בקנאביס.

החוקרים בחנו את “היחס בין הנזקים הפיזיים, הפסיכולוגיים והחברתיים של האלכוהול לאלו של הקנאביס”.
על-פי בדיקתם נמצא כי עישון מריחואנה ו/או חשיש – במיוחד לאורך זמן – גורם לנזק מסויים לריאות ועלול להגביר סיכונים למחלות נפש מסויימות למרות שגם טענה זו מוטלת בספק לפי מחקר שפורסם ב-29/10/2011.

את האלכוהול, מנגד, הגדירו החוקרים כ”חומר רעיל” אשר אחראי ישירות ללא פחות מחמישה אחוזים מכלל המחלות ונזקי הבריאות בעולם כולו.

“השוואה מדוייקת בין אלכוהול לקנאביס הוכיחה כי צריכת אלכוהול הינה מסוכנת למשתמש בו פי שניים ויותר מאשר צריכת קנאביס ויותר מפי חמש נזק לסובבים את המשתמש” נקבע חד-משמעית במחקר.
“בעקבות הממצאים נראה כי גם אם הקנאביס היה חוקי לחלוטין ובשימוש נפוץ בחברה, לא היה נגרם נזק כמו הנזק שנגרם עקב צריכת אלכוהול” הוסיפו החוקרים.

אזהרה! המריחואנה טובה לחיים!
אזהרה! המריחואנה טובה לחיים!
“הממצאים מדגישים את הצורך ביישום אג’נדה פוליטית וחוקתית ברורה אשר תהיה מבוססת על מחקרים וממצאים מדעיים ושתיתן לאזרח אפשרות לבחור בתבונה את החומרים אותם הוא רוצה להכניס לגופו” נכתב בסיכום דוח המחקר.

נראה כי תוצאות המחקר בולטות עוד יותר לאחר פרסום המחקר מסוף חודש אוקטובר 2011 שהוכיח שצריכת אלכוהול מגבירה את הסיכון למחלות לב בשלושים אחוזים ויותר ושהמדיה והעיתונות בחרה להתעלם ממנו לחלוטין כמו במקרים רבים בעבר.

אלכוהול, סיגריות, תרופות או קנאביס... מה עדיף?
אלכוהול, סיגריות, תרופות או קנאביס... מה עדיף?
צריכת אלכוהול מהווה ארבעה אחוזים מסך כל אחוז התמותה בעולם. יותר מאשר איידס, שחפת ומקרי אלימות ורצח (לפי דוח של ארגון הבריאות העולמי).

מחקר שפורסם בשנת 2006 מצא כי בארה”ב לבדה נהרגים בכל שנה כ-79,000 אנשים עקב שתייה מוגזמת. המחקר מראה כי עלות הטיפול בנפגעי האלכוהול עולה למשלם המיסים האמריקאי יותר מ-223 מיליארד דולר בכל שנה.

אלוהים יצר את הקנאביס, האדם יצר את האלכוהול. על מי אתה סומך יותר?מבחינת גרימת נזק בריאותי למשתמש הפרטי, נמצא כי אלכוהול גורם לנזק חמור פי שמונה מהנזק הנגרם משימוש במריחואנה וחשיש וגבוה אף יותר (פי 40) ההבדל בין הנזק שגורמות הסיגריות לזה של הקנאביס וזאת לפי מחקר שפורסם ב”עלון בריאות הנפש וההתמכרויות של בריטיש-קולומביה”.
“על הטיפול בנזקי הבריאות משלמת ממשלת ארה”ב יותר מ-800$ לאדם עבור הנזקים הנגרמים עקב צריכת טבק וסיגריות , 165$ לאדם עבור נזקי האלכוהול ופחות מ-20$ עבור הנפגעים משימוש בקנאביס” נקבע במחקר.

בהסתכלות רחבה על העובדות בשטח ועל הממצאים המדעיים לא ברורה הנכונות של האזרח הממוצע לקבל בקלות את העובדה שראש הממשלה ירים כוס אלכוהול לברכה וישלח את המשתמש בקנאביס למאסר.

וויטני יוסטון מתה משימוש בתרופות ואלכוהול“. הכותרת מתארת את הסכנה התמונה בחומרים החוקיים.

אז למה קנאביס לא חוקי?

אלכוהול סיגריות קנאביס

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר