איש העסקים היהודי מאחורי אימפריית הקנאביס של WeedMaps

הכירו את איש העסקים היהודי העומד מאחורי ‘ווידמאפס’ (WeedMaps) – אפליקציה המיועדת לרכישת קנאביס דרך המחשב או הטלפון בארה”ב, שהולכת והופכת לדבר החם ביותר בשוק הקנאביס החוקי. “כשאני ב’היי’ אני גרסה משופרת של עצמי,” הוא אומר

חברת ‘ווידמאפס’ (WeedMaps) האמריקאית, שהחלה את דרכה בתור אתר אינטרנט לאיתור חנויות לרכישת קנאביס, הולכת וצומחת בימים אלו לאימפריה טכנולוגית של ממש.

ג'אסטין הארטפילד - מנכ"ל חברת 'ווידמאפס'
ג’אסטין הארטפילד – מנכ”ל חברת ‘ווידמאפס’

מאחורי החברה, המקיימת שיתופי פעולה עם מאות מגדלי קנאביס ברחבי ארה”ב ומגלגלת עשרות מיליוני דולרים בשנה בפרסום ותגמולי מכירות, עומד איש העסקים היהודי ג’סטין הארטפילד.

“עשיר מדי בשביל לימודים”

ג’סטין, יליד ארה”ב בן 31, הקים את החברה והשיק את האתר המקורי בשנת 2007 בזמן שהיה סטודנט באוניברסיטת קליפורניה.

תוך כדי פיתוח האפליקציה והצלחתם של שיתופי הפעולה העסקיים שיצר, החליט ג’סטין לפרוש מלימודיו ולהשקיע את כל מרצו בחברה החדשה שהקים.

“הרגשתי שנמאס לי ואני מתחיל להיות עשיר מדי בשביל זה. החלטתי לצאת מהתיאוריה וללמוד דרך העסקים שלי” הוא מספר בראיון למגזין Forward.

עוד סיפר ג’סטין כי למעלה מ-40 מיליון צרכנים כבר משתמשים באפליקציה בכל חודש – מה שמייצר לחברה הכנסות שחצו בשנה שעברה את רף 30 מיליון הדולרים.

WeedMaps - ווידמאפס
WeedMaps – מערכת למציאת חנויות קנאביס והזמנת קנאביס במשלוח הביתה – רק בארה”ב

“עם קנאביס אני הגרסה המשופרת שלי”

“אמא שלי דואגת מאד מהעובדה שאני מעשן,” אומר ג’סטין, אך מוסיף כי הוא אינו מייחס לכך חשיבות רבה עקב היותה לדבריו “אמא יהודיה ודאגנית”.

אך כיצד הקנאביס משתלב בחיי העבודה והקריירה שלו והאם הם לא נפגעים? לדבריו הוא היה תחת השפעת קנאביס בזמן שנבחן בבחינה הפסיכומטרית ללימודים, בזמן ישיבות עסקיות חשובות ואפילו במהלכן של כנסי עסקים עם אורחים חשובים. למען האמת הוא נוהג לעשן מעל 20 מנות דאב (תמצית קנאביס מרוכזת במיוחד שניתן להכין בקלות בבית) – ביום.

למרות הרגלי הצריכה שלו, ג’סטין טוען כי אף לא פעם אחת התעוררה בעיה בחייו האישיים או העסקיים בשל הקנאביס ואף מדגיש כי כאשר הוא נמצא תחת ההשפעה, הוא מרגיש כמו “הגרסה המשופרת” של עצמו כאדם.

קידום הלגליזציה בארה”ב

באפריל של השנה שעברה, רכשה החברה שטח פרסום ב’טיימס סקוור’ שבניו-יורק, עליו הוצג הסלוגן High NYC, במטרה לעורר מודעות ללגליזציה.

למרות התבטאותו של ג’סטין לגבי האיסור על המריחואנה שלדבריו “הורס את חייהם של אזרחי ניו יורק”, העשייה של החברה אינה נוגעת למטרופולין שבתחומיו הקנאביס טרם חוקי, ומתרכזת במקום זה במדינות בהן קיים שוק קנאביס רפואי וכמובן במדינות בהן קיימת לגליזציה מלאה.

הדגש המרכזי בפעילות החברה הושם על משאל העם בנושא הלגליזציה שצפוי להיערך בקליפורניה בשנה הבאה, ולדבריו של ג’סטין צפוי גם לקבל את תמיכתם של מיליונרים רבים מרחבי המדינה. כחלק מהקמפיין הצהיר ג’סטין על תרומה של מיליון דולרים שמתכוונת החברה לתרום למאבק.

לפי הצפי, בשנה הבאה תחל בקליפורניה לגליזציה מלאה של קנאביס בעקבות משאל העם והיא תצטרף לקולורדו, וושינגטון, אלסקה ואורגון שכבר נהנות מרווחי השוק החוקי.

ג'אסטין הארטפילד - מנכ"ל חברת 'ווידמאפס'
החברה תתרום מיליון דולר למען הלגליזציה

ראו עוד:
מחקר: כך ייראה שוק הקנאביס בארה”ב בשנת 2020
וושינגטון מציגה: 70 מיליון דולר בשנה – ממיסי מריחואנה
יריד עבודות הקנאביס בקולורדו: מאות הגישו מועמדות למשרות

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר