טוען...

אישום: שוטר הטריד מינית – בגלל “חשד סביר”

כשבוע מאז שעבר במליאת הכנסת “חוק המישוש” המרחיב את סמכויות שוטרי ישראל בעת חיפוש, וכעת מוגש על ידי מח”ש כתב אישום כנגד שוטר סיור ממרחב מוריה, בגין מעשה מגונה שביצע על פי החשד באישה במהלך חיפוש שערך עליה בגלל “חשד סביר”.

כתב: גיא קרלינסקי

כתב אישום הוגש בשבוע שעבר על ידי המחלקה לחקירות שוטרים כנגד השוטר מוחלס חטיב מיחידת הסיור במרחב מוריה, ירושלים, ובו אישום בביצוע מעשה מגונה באישה עליה ערך חיפוש, כך על פי הדיווח.

שוטר הטריד מינית אישה
“השוטר חפן את שדיה של המתלוננת בחיפוש אחר סמים או נשק”

הגשת כתב האישום מגיעה פחות משבוע לאחר אישורו של “חוק המישוש” החדש, המרחיב את סמכויותיהם של שוטרי משטרת ישראל בעת ביצוע חיפוש על גופם של חשודים.

הנאשם: “חיפוש כהלכה”

על פי כתב האישום שהוגש לבית משפט השלום בירושלים, בחודש מאי האחרון השוטר חטיב עצר את רכבה של המתלוננת בשעת לילה ל’בדיקה שגרתית’. לאחר שעצרה, הוא ביקש ממנה רשות לערוך חיפוש על גופה, בטענה ל”חשד סביר” להימצאות סמים או נשק. ככל הנראה האישה הסכימה לחיפוש על מנת להוכיח כי היא אינה מסתירה דבר.

במהלך החיפוש הגופני חטיב אילץ את המתלוננת להתפשט עד שנשארה בחזייה בלבד, ואז נצמד לגופה, הכניס את ידו מתחת לחזייה ומישש את שדיה. לדבריו של חטיב הוא ביצע את המעשה כדי לערוך “חיפוש כהלכה“, כך על פי הדיווח.

מצלמות שוטרים
“חוק המישוש” – התרת חיפוש גופני גם ללא חשד סביר לנשיאת נשק (צילום: רמטין)

למרות שבשלב זה התחננה בפניו המתלוננת שיפסיק, הוא המשיך ודרש ממנה להוריד גם את מכנסיה. האישה אמרה לחטיב כי היא במחזור, אך הוא בתגובה השיב שהיא משקרת, הורה לה להסתובב והחל לגעת בה באזור הישבן והמפשעה.

לאחר מכן התיישבה המתלוננת במושב האחורי של הניידת והפצירה בשוטר להפסיק פעם נוספת, תוך שחזרה ואמרה כי היא אינה מסתירה דבר. חטיב לא הפסיק ודחף שוב את ידיו מתחת לחזייתה וחפן את שדיה, כך על פי האישום. רק לאחר מכן הוא ציין בפניה כי היא רשאית ללכת. כששאלה המתלוננת לשמו של השוטר הוא השיב לה כי שמו הפרטי הוא “בני”.

בעקבות המעשים פנתה האישה לבית החולים שערי צדק, כשהיא סובלת מהתקף חרדה.

המצלמות החדשות – סוף להטרדות?

השבוע עבר בקריאה ראשונה בכנסת “חוק המישוש” המרחיב את סמכויות החיפוש לשוטר, גם ללא חשד סביר. זאת למרות מקרים רבים (לדוגמא כאן, כאן, כאן ,כאן וכאן) בהם שוטרים חורגים מהסמכויות שכבר יש להם כעת, תוך ניצול המעמד ויחסי הכוחות בינם לבין האזרחים, שאינם בקיאים בחוק בדרך כלל.

ניצב בנצי סאו, ממלא מקום המפכ"ל
ניצב בנצי סאו, ממלא מקום המפכ”ל

בשבוע שעבר הודיע ניצב בנצי סאו, ממלא מקום מפכ”ל המשטרה, כי החל מהחודש הבא יחויבו שוטרי סיור ותנועה לענוד מצלמות לתיעוד כל מפגש עם אזרחים, במטרה לשפר את היחסים בין השוטר לאזרח. על השוטרים יאסר למחוק את התיעוד ללא אישור חריג של קצין, מה שעשוי לשים סוף להטרדות של אזרחים על ידי שוטרים בגלל “חשד סביר”.

עד שיכנס הנוהל לתוקף, מומלץ לתעד בעצמכם כל מפגש עם שוטר בו אתם חשים מוטרדים, סתם ליתר ביטחון או למקרה בו תצטרכו להוכיח דברים שנאמרו או לא נאמרו בשיחה. כמו כן מומלץ לקרוא ולשנן את ארבעת משפטי הקסם להתמודדות עם שוטרים.

ראו עוד:
צעיר נעצר, נאזק והופשט בגלל “חשד סביר”
טקסס: שוטרים ביצעו חיפוש באיבר מינה של אשה בגלל מריחואנה
נתפס עם חשיש בביתו – זוכה בגלל חיפוש לא חוקי

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר