אחרי וושינגטון וקולורדו: קנאביס חוקי גם במדינת אורגון

בעוד קצת יותר מ-50 יום, ב-1 ביולי, תהפוך באופן רשמי החזקה וגידול של קנאביס לחוקית עבור בני 21 ומעלה במדינת אורגון בארה"ב. בנוסף, הקנאביס החוקי באורגון צפוי להיות זול יותר מפי 2 מזה של קולורדו וושינגטון, כאשר התחזית היא מחיר ממוצע של 5$ לגרם בלבד.

החל מה-1 ביולי 2015, תושבי אורגון בני 21 ומעלה יורשו להחזיק ברשותם עד 8 אונקיות (כ-255 גרם) של קנאביס, ולגדל עד ארבעה צמחים לשימוש עצמי. זאת בעקבות כניסתו לתוקף של החלק הראשון בחוק הלגליזציה שהעבירה המדינה, 'הצעת חוק 91', שאושרה במשאל עם בחודש נובמבר אשתקד.

OREGON

לפי הצעת החוק שעברה, לועדת הפיקוח על אלכוהול באורגון (שמקבלת מעתה גם את התפקיד של הנפקת רישיונות מכירת קנאביס לעסקים) יש עד ה-1 בינואר 2016 כדי להשלים את החלק השני של החקיקה – ביסוס כללים ורגולציה עבור חנויות לממכר קנאביס, שצפויות להיפתח רשמית ללקוחות עד אמצע 2016. החנויות האלו יורשו למכור מוצרי קנאביס לכל אדם מעל גיל 21 (גם אם הוא אינו תושב המדינה), כולל זרעי קנאביס וגם צמחים בוגרים.

על פי מחקר מהשנה שעברה של חברת המחקר הכלכלי ECONorthwest, השוק לקנאביס חוקי באורגון הוא עצום, וצפוי להכניס למדינה עשרות מיליוני דולרים מרווחי מיסים כבר בשנה הראשונה לפעילותו. המחקר, שהוזמן על ידי יוזמי הצעת החוק ללגליזציה במדינה, העריך כי חנויות הקנאביס באורגון צפויות למכור יותר מ-1.3 מיליון אונקיות (36.8 טון) של קנאביס בשנה הראשונה, מה שיכניס לקופת המדינה יותר מ-38 מיליון דולר במיסים בשנה הראשונה ללגליזציה בהתאם לשיעור המס שנקבע בחוק – לא כולל החיסכון באכיפה.

בנוסף, לפי הערכת המחקר, המחיר הממוצע של הקנאביס החוקי במדינת אורגון צפוי לנוע סביב 140$ לאונקיה, משמע כ-5$ או 20 שקל לגרם – נמוך משמעותית מהמחיר הממוצע של הקנאביס החוקי בקולורדו ובוושינגטון, שעולה בסביבות 350$ לאונקיה, או כ-50 שקל לגרם.

ראו עוד:
לגליזציה באורגון: חנויות קנאביס ייפתחו ברחבי המדינה
צניחה במחירי הקנאביס בוושינגטון: 12$ לגרם
שיא מכירות קנאביס בקולורדו: 40 מיליון דולר בחודש
צפו: סיכום שנה של לגליזציה בקולורדו

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט