אוכלוסיית קולורדו גדלה ב-100,000 איש תוך שנה

מ”נזקי” הלגליזציה: הקנאביס החוקי בקולורדו מושך המוני בני אדם להגר למדינה ההררית והשקטה, ובשנה האחרונה גדל מספר התושבים ביותר מ-100 אלף איש, מה שמציב אותה במקום השני בין כלל מדינות ארה”ב.

חוקי הלגליזציה בקולורדו שנכנסו לתוקפם בסןף שנת 2012, ממשיכים להביא תיירים רבים לשטחי המדינה, ומסתבר שרבים מהם בוחרים לאחר הביקור גם להגר למדינה לצמיתות.

נתונים סטטיסטיים חדשים שפורסמו בשבוע שעבר (ג’) על ידי מכון הסטטיסטיקה הלאומי (Census), מראים כי מאז חודש יולי 2014 ועד ליולי 2015, גדלה אוכלוסיית המדינה ביותר מ-100 אלף איש – כלומר גידול של 2% במדינה שאוכלוסייתה עומדת על כ-5.4 מיליון נפשות.

קולורדו ספרינגס, קולורדו, ארה"ב
מעל 100 אלף תושבים חדשים הצטרפו למדינה ההררית והשקטה

קצב הגידול הגבוה מציב את קולורדו במקום השני מבין כלל מדינות ארה”ב בתחום גידול האוכלוסייה (באחוזים), בהפרש קטן אחרי מדינת דקוטה הצפונית. במספר האנשים שנתווספו לאוכלוסייה נמצאת קולורדו במקום ה-7, וכן היא עלתה למקום ה-8 בגידול הכללי באוכלוסייה מאז שנת 2010 עם 408,320 תושבים חדשים.

יש לציין כי חלק מהגידול באוכלוסייה משויך לגידול טבעי באוכלוסייה (ההפרש בין לידות למיתות), אך מכון הסטטיסטיקה מסר כי מרביתו הגדול (כ-71%) נובע מהגירה לתוך המדינה. כצפוי, רובם הגדול של המהגרים עברו לחיות בעיר הבירה דנוור, שהפכה מאז הלגליזציה לאחת מהערים המתפתחות ביותר בארה”ב.

נתון מעניין נוסף שפורסם הוא שהעלייה במספר המשפחות החדשות בקולורדו אינו תואם בכלל את קצב הבנייה האיטי יחסית, הגורם לכך שאין מספיק דירות ובתים לתושבים החדשים. נכון לפרסום הדו”ח עומד ההפרש בין מספר המשפחות לבין מספר יחידות הדיור על כ-128 אלף.

ראו עוד:
שנת 2015 בקולורדו: מכירות קנאביס במיליארד דולר
לכבוד הכריסמס: הומלסים מקבלים ג’וינטים בחינם
סיכום שנה בעולם: 35 ידיעות הקנאביס של 2015
נהגים בקולורדו מתחמקים מאישומי נהיגה תחת השפעה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר