מגלגל...

תלמיד התאבד לאחר שהואשם בעישון מריחואנה

תלמיד בית ספר תיכון נתפס מעשן מריחואנה על ידי שוטר והוזהר כי בעקבות התפיסה חייו יהרסו. מאימת ההבטחות בחר התלמיד לקחת את חייו בידיו והתאבד. חברו של התלמיד חושף כעת את הסיפור במכתב שמסעיר את הרשת וזכה ללמעלה מחצי מיליון צפיות ביממה אחת.

בשנת 2012 מת צעיר בן 23 בבית המעצר לאחר שהסגיר עצמו למשטרה במטרה לפרט את הסיבות הרפואיות לשימוש שלו בקנאביס. השבוע, גבו המלחמה בסמים ורדיפת הצרכנים המיותרת קורבן נוסף.

היידן לונג - תלמיד התיכון מאוהיו שהתאבד
היידן לונג

היידן לונג, תלמיד כיתה י’ בן 16 מהעיר ג’נבה שבאוהיו, ארה”ב, נמצא מת בביתו ביום שני האחרון, כלל הנראה כתוצאה מהתאבדות, זאת לאחר שספג התעללות מילולית קשה מצד שוטר שטען כי הוא מעשן מריחואנה וכן מצד סגל בית הספר. כך על פי הדיווח בארה”ב.

הסיפור התפרסם בעקבות מכתב שכתב חברו של היידן, האנק סיגל, עליו חתומה גם אמו של האנק, המתאר את השתלשלות האירועים שהביאה את היידן ליטול את חייו, בה היה מעורב גם האנק בעצמו.

על פי הדברים שכתב האנק, בזמן נשף הסתיו של בית הספר עוכבו הוא והיידן ביחד עם עוד 4 תלמידים, בטענה כי הם “מריחים ממריחואנה”. לאחר מכן הם נעצרו ונלקחו לחקירה ואף נערך חיפוש בכליהם האישיים וברכביהם, ללא אישור או צו מבית משפט ובלא נוכחות הוריהם.

בזמן החקירה עברו ששת התלמידים, שעל פי הדיווח נמנים בין מצטייני בית הספר הן בספורט והן בהישגים אקדמיים, התעללות מילולית קשה מצד מנהל בית הספר דאג ווטרהולט וסגנו אנטוני מרקיג’ון וכן מצד שוטר מהמשטרה העירונית המזוהה רק בתור השוטר גונזלס.

מכתב התאבדות של תלמיד תיכון מאוהיו
המכתב שהסעיר את הרשת (לחצו להגדלה)

“הרסתם לעצמכם את החיים”

בזמן החקירות, ציינו המורים והשוטר בפני התלמידים הצעירים כי הם עשו “טעות קטסטרופלית וגורלית” ואיימו עליהם כי חייהם עומדים להיהרס בעקבות העבירה שביצעו. “חברי הסגל אמרו לנו באופן ישיר כי הרסנו לעצמנו את החיים ואת הקריירה האקדמית, וכי עשינו את הטעות הגדולה ביותר בחיינו,” כותב האנק במכתב.

לאחר סדרת ההאשמות ומספר שעות בחקירות נפרדות ומשותפות, הושעו כל השישה מבית הספר לשבועיים, נאסר עליהם להמשיך לעסוק בספורט עד לסיום לימודיהם, וכן נלקח מהם רישיון הנהיגה.

כמו כן, כאשר טען האנק בפני השוטר כי החיפוש שנעשה ברכבו הוא אינו חוקי, ענה לו השוטר כי “זה חמוד שאתה חושב שאתה מכיר את הזכויות שלך,” כך על פי הדברים שמופיעים במכתב.

“סגל בית הספר צריך לקחת אחריות”

מלבד המכתב, העלה האנק עצומה הקוראת לסגל בית הספר לקחת אחריות על המקרה.

בתוך פחות מ-24 שעות חתמו על העצומה מעל 5,000 תומכים אך נכון להיום לא נדמה כי סגל בית הספר יבחר להגיב לאירוע באופן רשמי. על פי הכתוב בעצומה, לאחר שיאספו מספר מספק של חתימות יועבר הסיפור לבדיקתו של אריק קוג’אלה, המפקח על בתי הספר בעיר.

“סגל בית הספר צריך לקחת אחריות על הטרגדיה,” כותבת במכתב אמו של האנק, שהגיעה גם היא להלוויתו של היידן. “אי אפשר להתייחס לבני נוער פגיעים כאל עבריינים קשוחים.”

הלוויתו של היידן לונג - תלמיד תיכון מאוהיו שהתאבד
הלוויתו של היידן שנערכה אמש – רבים מהקהילה הגיעו כדי לתמוך

ראו עוד:
ברזיל: נמחץ למוות תחת חצי טון מריחואנה
גידל מריחואנה בחצר – מת מהמלכודת של עצמו
סטודנט קפץ מבניין ומת – אחרי שאכל עוגיית מריחואנה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר