תוצאות האמת: שוב שוויון פוליטי – אחדות או בחירות רביעיות?

תוצאות האמת מספירת 99% מהקולות עד כה עשויות לאפשר הקמת ממשלת ימין שהבטיחה כזכור התקדמות לעבר שוק קנאביס חוקי בישראל ("לגליזציה"), אם כי נראה יותר כמו שוויון פוליטי דומה לזה שהיה בבחירות השלישיות. הולכים לרביעיות?

(פוסט מתעדכן) בניגוד לתוצאות המדגם אמש שהראו אופציה אפשרית להקמת ממשלת ימין עם 59-60 מנדטים, תוצאות האמת של בחירות 2020, לאחר ספירת 99% מהקולות, מראות 58 מנדטים בלבד לגוש הימין.

58 מנדטים אלו לא מספיקים להקמת ממשלה ויש צורך ב-61, אם כי יש הערכות שמדברות על כך שנתניהו יצליח להעביר לגוש הימין נציגים מגוש השמאל.

במקרה שתוצאות האמת הסופיות ישימו אכן את הימין מתחת ל-59 מנדטים, לימין יהיה קשה הרבה יותר להקים ממשלה שהבטיחה לגליזציה, אך כן ייתכן שהדבר יביא להקמת ממשלת אחדות חלקית של “הליכוד” עם עריקים מרשימת “כחול-לבן” למשל, או לבחירות רביעיות.

גם ממשלת ימין אך בעיקר ממשלת אחדות יהיו טובות לתומכי הקנאביס והלגליזציה וצפויות להוביל להתקדמות משמעותית בהקלות בין אם מרצונן (כפי שהבטיחו רה”מ ושר המשפטים) ובין מכורח (בג”ץ הלגליזציה). בחירות רביעיות יתקעו כמובן את המהלך.

אם כן תקום לבסוף ממשלת ימין הרי שמדובר בבשורה אפשרית לתומכי הלגליזציה להם הבטיחו רה”מ ושר המשפטים ביטול של כל התיקים הפליליים על שימוש בקנאביס, תמיכה בבג”ץ הלגליזציה והקמת ועדה שתביא להסדרת שוק קנאביס חוקי במודל קנדה (“לגליזציה”). מקורבים לרה”מ מוסרים למגזין קנאביס כי נתניהו אישרר את תכנית הקנאביס כפי שפורסמה ומתחייב לעמוד בה.

בהחלט סביר שמנדט אחד לפחות אם לא יותר עברו בבחירות מגוש השמאל אל גוש הימין בעקבות ההתחייבות ללגליזציה, כפי שצפו תוצאות משאל מגזין קנאביס.

ע”פ תוצאות האמת לאחר ספירת כלל הקלפיות זו חלוקת המנדטים:

הליכוד: 36
כחול לבן: 33
הרשימה המשותפת: 15
ש”ס: 9
יהדות התורה: 7
העבודה-גשר-מרצ: 7
ישראל ביתנו: 7
ימינה: 6

ימין-חרדים: 58
שמאל-ערבים: 55
ישראל ביתנו: 7

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר