מגלגל...

תופעה חדשה בקנדה: גידול מריחואנה בתוך שדות תירס

אונטריו, קנדה: חקלאים מוצאים גידולי מריחואנה בתוך שדות התירס שלהם

שדות תירס מגודלים בצפיפות יחסית ומסוגלים להגיע בשיאם עד לגובה של 2.5 מטר. חקלאים במחוז אונטריו בקנדה מתלוננים על הרס של חלקים משדות גידולי התירס שלהם על ידי גידולי מריחואנה.

ברוס קורט, אחד החקלאים, טוען כי לפחות 5% אחוזים משדות התירס באונטריו מלאים גם בשתילי קנאביס.

“מה שפעם היה נדיר למצוא, היום נפוץ כמעט בכל שדה תירס,” אומר קורט שגם העלה תמונה של אחד משתילי המריחואנה שגילה בשדה התירס שלו לצד הכיתוב: “אני מוצא הרבה כאלו השנה…”

גידולי מריחואנה בשדות תירס

“מדי שנה אני מוצא קרחות באמצע שדות התירס שלי,” מספר ליאו גילבלט, חקלאי מאונטריו. “ברגע שאני רואה את זה אני יודע שמישהו גידל שם מריחואנה.”

“התירס ששתלנו השנה הגיע עד כה לגובה ברכיים פחות או יותר ומבחינתנו סיימנו את תהליך הטיפול בו,” הוא אומר. “עקרונית אין לנו צורך להגיע לשדה עד לקציר והאם מישהו ייכנס עכשיו לתוך השדה וישתול שם משהו, הסיכוי שנמצא את זה הוא די נמוך.”

גידולי מריחואנה בתוך שדות תירס

“תירס צומח עד לגובה של 2-3 מטר ככה שהוא מסתיר היטב כל צמח אחר שגדל שם,” הוא ממשיך. “אנשים מגיעים, נכנסים כמה עשרות מטרים לתוך השדה ושותלים שם את המריחואנה. האדמה מדושנת ורוויה במים כך שהם פשוט חוזרים מעט לפני הקציר ואוספים את היבול.”

אך הבעיה האמיתית של החקלאים עם גידולי המריחואנה היא לא הגידולים עצמם ואפילו לא המגדלים שמשמידים חלק מצמחי התירס כדי לפנות מקום למריחואנה.

“הבעיה האמיתית שלנו היא עם אלו שמגיעים לחפש אחרי אותם שתילים,” אומר קורט. “מהם מגיע רוב הנזק. הם מגיעים עם ג’יפים, מזגזגים בתוך השדה ורומסים צמחי תירס בחיפושים אחר שתילי מריחואנה.”

לטענתם, על אף שהנזק הכספי מגיע לסכומים של 5,000$ דולר ויותר, הם אינם מתקשרים למשטרה. “זה לא עוזר,” אומר קורט. “כשאני מוצא מריחואנה אני פשוט מרסס אותה ואחרי כמה ימים היא מתה.”

גידולי התירס בארצות הברית מהווים כמחצית מהתוצרת העולמית – 330 מיליון טונות של תירס נקצרים בכל שנה – יותר מפי שתיים מסין שנמצאת במקום השני עם 150 מיליון. אחריהן ברשימה ברזיל, מקסיקו אינדונזיה, צרפת וארגנטינה.

לפני 3 שנים דווח כי נרשמה ירידה של 30% בשטחי גידול תירס בישראל בשל יבוא זול מסין. עיקר גידולי התירס בישראל מתקיים בקיבוצים כמו זרעה, גזית ועוד.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר